Wildfire Email Marketing Platform (7.x-2.0-alpha4) - en to ja translation catalogue (97 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: delete
ja: 削除

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Email address
ja: メールアドレス

en: content
ja: コンテンツ

en: List
ja: リスト

en: Subject
ja: 件名

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Remove
ja: 削除

en: Unsubscribe
ja: 登録解除

en: Email settings
ja: メール設定

en: Enabled
ja: 有効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: view
ja: ビュー

en: Overview
ja: 概観

en: Edit
ja: 編集

en: Size
ja: サイズ

en: Links
ja: リンク

en: Test
ja: テスト

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Import
ja: インポート

en: Export
ja: エクスポート

en: General settings
ja: 全般の設定

en: settings
ja: 設定

en: Field
ja: フィールド

en: Preview
ja: プレビュー

en: Save
ja: 保存

en: Summary
ja: 概要

en: Update
ja: 更新

en: Add
ja: 追加

en: remove
ja: 除去

en: View
ja: ビュー

en: History
ja: 履歴

en: Refresh
ja: リフレッシュ

en: Timestamp
ja: タイムスタンプ

en: Statistics
ja: 統計

en: Upload
ja: アップロード

en: User
ja: ユーザー

en: Email
ja: メール

en: Created
ja: 作成

en: Please enter a valid email address.
ja: 正確なメールアドレスを入力して下さい。

en: Active
ja: アクティブ

en: Add content
ja: コンテンツを追加

en: 1 minute | @count minutes
ja[0]: 1分
ja[1]: @count 分

en: Never
ja: なし

en: Recipients
ja: 受信者

en: Count
ja: カウント

en: Line
ja: 行

en: Send
ja: 送信

en: Jobs
ja: ジョブ

en: Clicks
ja: クリック

en: Save changes
ja: 変更を保存

en: Order
ja: オーダー

en: Template
ja: テンプレート

en: Add user
ja: ユーザーを追加

en: Pending
ja: 処理待ち

en: Change
ja: 変更

en: Result
ja: 結果

en: (disabled)
ja: （無効）

en: Lists
ja: リスト

en: Changes have been saved.
ja: 変更を保存しました。

en: Templates
ja: テンプレート

en: cancel
ja: キャンセル

en: Processing
ja: 処理中

en: Complete
ja: 完了

en: CSV file
ja: CSV形式

en: 1 second | @count seconds
ja[0]: 1 秒
ja[1]: @count 秒

en: From name
ja: 送信者名

en: Addresses
ja: 住所

en: 1 user | @count users
ja[0]: ユーザー 1 人
ja[1]: ユーザー @count 人

en: import
ja: インポート

en: Sign up
ja: サインアップ

en: Reports
ja: レポート

en: Subscribed
ja: 配信登録済

en: and
ja: かつ

en: Started
ja: 開始済

en: Signup settings
ja: サインアップの設定

en: Node autocomplete
ja: ノード自動補完

en: Broadcast
ja: 配信

en: Save order
ja: 順序の保存

en: export
ja: エクスポート

en: User email
ja: ユーザーメールアドレス

en: Config
ja: 設定

en: The user id.
ja: ユーザーID

en: Date and time
ja: 日付と時刻

en: Reply name
ja: リプライ名

en: Region settings
ja: リージョンの設定

en: Lock
ja: ロック

en: Opens
ja: 開始中

en: The node ID.
ja: ノードID。
