Wildfire Email Marketing Platform (7.x-2.0-alpha4) - en to kn translation catalogue (69 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Email address
kn: ಮಿಂಚಂಚೆ ವಿಳಾಸ

en: content
kn: ವಿಷಯ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Unsubscribe
kn: ಚಂದಾದಾರತ್ವವನ್ನು ರದ್ದು ಮಾಡು

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Overview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Links
kn: ಸಾಲುಗಳು

en: Test
kn: ಪರೀಕ್ಷಿಸು

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: (none)
kn: (ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ)

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Summary
kn: ಸಾರಾಂಶ

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: View
kn: ನೋಡು

en: History
kn: ಇತಿಹಾಸ

en: Snippets
kn: ಸ್ನಿಪ್ಪೆಟ್‍ಗಳು

en: Refresh
kn: ಪುನಶ್ಚೇತನಗೊಳಿಸು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Statistics
kn: ಅಂಕಿಅಂಶಗಳು

en: Upload
kn: ಅಪ್ ಲೋಡ್ ಮಾಡಿ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಅಲ್ಲ

en: Recipients
kn: ಪಡೆಯುವವರು

en: Count
kn: ಲೆಕ್ಕ

en: OK
kn: ಸರಿ

en: Line
kn: ಸಾಲು

en: Send
kn: ಕಳುಹಿಸು

en: Template
kn: ಟೆಂಪ್ಲೇಟ್

en: Pending
kn: ಬಾಕಿ ಇರುವ

en: Change
kn: ಬದಲಾಯಿಸು

en: (disabled)
kn: (ಅಶಕ್ತಗೊಂಡ)

en: Templates
kn: ಮಾದರಿಗಳು

en: cancel
kn: ರದ್ದು ಮಾಡು

en: Processing
kn: ಸಂಸ್ಕರಣೆಗೊಳ್ಳುತ್ತಿದೆ

en: Complete
kn: ಪೂರ್ಣ

en: Reason
kn: ಕಾರಣ

en: Cancelled
kn: ರದ್ದುಗೊಂಡಿದೆ

en: Subscribed
kn: ಚಂದಾದಾರಗೊಳಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Started
kn: ಆರಂಭಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Broadcast
kn: ಪ್ರಸಾರಿಸು

en: Paused
kn: ತಾತ್ಕಾಲಿಕ ತಡೆಯಾಗಿದೆ

en: Date and time
kn: ಸಮಯ ಮತ್ತು ದಿನಾಂಕ

en: Lock
kn: ಲಾಕ್ ಮಾಡು

en: log in
kn: ಲಾಗ್ ಇನ್

en: Progress
kn: ಪ್ರಗತಿ
