Wildfire Email Marketing Platform (7.x-2.0-alpha5) - en to bn translation catalogue (45 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Email address
bn: ইমেইল ঠিকানা

en: content
bn: কন্টেন্ট

en: List
bn: তালিকা

en: Subject
bn: বিষয়

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: view
bn: প্রদর্শন

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Size
bn: সাইজ

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Import
bn: আমদানী

en: Export
bn: রপ্তানী

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: Update
bn: আপডেট

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: View
bn: প্রদর্শন

en: History
bn: ইতিহাস

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Statistics
bn: পরিসংখ্যান

en: Upload
bn: আপলোড

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Email
bn: ইমেইল

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Add content
bn: কন্টেন্ট যুক্ত কর

en: Never
bn: কখনোই নয়

en: OK
bn: ঠিক আছে

en: Line
bn: লাইন

en: Order
bn: ক্রম

en: Reports
bn: রিপোর্ট

en: Date and time
bn: তারিখ এবং সময়

en: Region settings
bn: অঞ্চল-ভিত্তিক সেটিংস
