Wildfire Email Marketing Platform (7.x-2.0-alpha5) - en to da translation catalogue (99 entries)

en: Title
da: Titel

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Email address
da: E-mail-adresse

en: content
da: indhold

en: List
da: Vis

en: Subject
da: Emne

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Unsubscribe
da: Opsig abonnement

en: Email settings
da: Indstillinger for e-mail

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: view
da: vis

en: Overview
da: Overblik

en: Edit
da: Redigér

en: Size
da: Størrelse

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Import
da: Importér

en: Export
da: Eksportér

en: General settings
da: Generelle indstillinger

en: settings
da: indstillinger

en: Field
da: Felt

en: (none)
da: (ingen)

en: Preview
da: Gennemse

en: Save
da: Gem

en: Summary
da: Resumé

en: Update
da: Opdatér

en: Add
da: Tilføj

en: remove
da: fjern

en: View
da: Vis

en: History
da: Historik

en: Refresh
da: Opdatér

en: Timestamp
da: Tidsstempel

en: Statistics
da: Statistik

en: User
da: Bruger

en: Email
da: E-mail

en: Created
da: Oprettet

en: Please enter a valid email address
da: Indtast venligst en gyldig e-mail-adresse

en: Please enter a valid email address.
da: Indtast venligst en gyldig e-mail-adresse.

en: Active
da: Aktiv

en: Add content
da: Tilføj indhold

en: 1 minute | @count minutes
da[0]: 1 minut
da[1]: @count minutter

en: Never
da: Aldrig

en: Recipients
da: Modtagere

en: Count
da: Antal

en: Line
da: Linje

en: Clicks
da: Klik

en: Save changes
da: Gem ændringer

en: Order
da: Rækkefølge

en: Template
da: Skabelon

en: Add user
da: Tilføj bruger

en: Pending
da: Afventer

en: Change
da: Skift

en: Result
da: Resultat

en: (disabled)
da: (deaktiveret)

en: Lists
da: Lister

en: Changes have been saved.
da: Ændringerne er gemt.

en: Templates
da: Skabeloner

en: Quota
da: Kvote

en: cancel
da: fortryd

en: Processing
da: Behandler

en: Complete
da: Komplet

en: Reason
da: Begrundelse

en: 1 second | @count seconds
da[0]: 1 sekund
da[1]: @count sekunder

en: From name
da: Afsendernavn

en: Addresses
da: Adresser

en: Cancelled
da: Annulleret

en: 1 user | @count users
da[0]: 1 bruger
da[1]: @count brugere

en: Sign up
da: Tilmeld

en: Reports
da: Rapporter

en: 1 entry | @count entries
da[0]: 1 indlæg
da[1]: @count indlæg

en: Subscribed
da: Tilmeldt

en: and
da: og

en: Started
da: Startet

en: Signup settings
da: Indstillinger for tilmelding

en: Broadcast
da: Udsend

en: Save order
da: Gem rækkefølge

en: export
da: eksportér

en: Repeater
da: Gentager

en: User email
da: Bruger e-mail

en: Paused
da: På pause

en: Config
da: Konfigurér

en: The user id.
da: Bruger-IDet

en: Date and time
da: Dato og tid

en: Region settings
da: Indstillinger for region

en: Lock
da: Lås

en: log in
da: log ind

en: Template settings
da: Skabelonindstillinger

en: Progress
da: Fremdrift

en: Please confirm
da: Bekræft venligst

en: Not tracked
da: Ikke sporet

en: The node ID.
da: Node IDet.
