Wildfire Email Marketing Platform (7.x-2.0-alpha5) - en to hu translation catalogue (119 entries)

en: Title
hu: Cím

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Email address
hu: E-mail cím

en: content
hu: tartalom

en: List
hu: Lista

en: Subject
hu: Tárgy

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Unsubscribe
hu: Leiratkozás

en: Email settings
hu: Email beállítások

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: view
hu: megtekintés

en: Overview
hu: Áttekintés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Size
hu: Méret

en: Links
hu: Hivatkozások

en: Test
hu: Teszt

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Export
hu: Exportálás

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: settings
hu: beállítások

en: Field
hu: Mező

en: (none)
hu: (semmi)

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Summary
hu: Összegzés

en: Update
hu: Frissítés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: remove
hu: eltávolítás

en: View
hu: Megtekintés

en: History
hu: Történet

en: URL
hu: Webcím

en: Snippets
hu: Részletek

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: ID
hu: Azonosító

en: Statistics
hu: Statisztikák

en: Upload
hu: Feltöltés

en: User
hu: Felhasználó

en: Email
hu: E-mail

en: Created
hu: Létrehozva

en: Please enter a valid email address
hu: Érvényes emailcím megadása

en: Please enter a valid email address.
hu: Valós e-mail címet kell megadni.

en: Active
hu: Aktív

en: Add content
hu: Tartalom hozzáadása

en: 1 minute | @count minutes
hu[0]: 1 perc
hu[1]: @count perc

en: Never
hu: Soha

en: Recipients
hu: Címzettek

en: Count
hu: Mennyiség

en: Line
hu: Sor

en: Send
hu: Küldés

en: Jobs
hu: Munkák

en: Clicks
hu: Kattintások

en: Save changes
hu: Változások mentése

en: Order
hu: Rendelés

en: Template
hu: Sablon

en: Add user
hu: Felhasználó létrehozása

en: Pending
hu: Függőben

en: Change
hu: Változtat

en: Result
hu: Eredmény

en: (disabled)
hu: (tiltott)

en: Lists
hu: Listák

en: Changes have been saved.
hu: A változtatások mentése megtörtént.

en: Templates
hu: Sablonok

en: Quota
hu: Kvóta

en: cancel
hu: mégsem

en: Processing
hu: Feldolgozás

en: Complete
hu: Kész

en: Reason
hu: Ok

en: CSV file
hu: CSV fájl

en: List name
hu: A lista neve

en: 1 second | @count seconds
hu[0]: 1 másodperc
hu[1]: @count másodperc

en: From name
hu: Feladó neve

en: Addresses
hu: Címek

en: Cancelled
hu: Visszavonva

en: 1 user | @count users
hu[0]: 1 felhasználó
hu[1]: @count felhasználó

en: Sign up
hu: Jelentkezés

en: Reports
hu: Jelentések

en: 1 entry | @count entries
hu[0]: 1 bejegyzés
hu[1]: @count bejegyzés

en: Subscribed
hu: Feliratkozott

en: Unsubscribed
hu: Leiratkozva

en: and
hu: és

en: Current jobs
hu: Jelenlegi munkák

en: Started
hu: Indult

en: Signup settings
hu: Feliratkozások beállításai

en: Node autocomplete
hu: Tartalom automatikus kiegészítés

en: Broadcast
hu: Üzenet a csoportnak

en: Save order
hu: Sorrend mentése

en: export
hu: exportálás

en: User email
hu: Felhasználói e-mail

en: Last sent
hu: Utoljára küldve

en: Config
hu: Beállítás

en: The user id.
hu: A felhasználó azonosítója.

en: Date and time
hu: Dátum és idő

en: Region settings
hu: Régió beállításai

en: Lock
hu: Lezárás

en: log in
hu: bejelentkezés

en: Progress
hu: Feldolgozottság

en: Opens
hu: Megnyílik

en: unlock
hu: zárolás feloldása

en: Please confirm
hu: Megerősítés szükséges

en: Not tracked
hu: Nincs követve.

en: The node ID.
hu: A tartalomazonosító.

en: Last Sent
hu: Utolsó kiküldés

en: View report
hu: Jelentés megtekintése

en: lock
hu: zárolás

en: Unknown / deleted user
hu: Ismeretlen / törölt felhasználó

en: --- Create a new list ---
hu: --- Új lista létrehozása ---

en: The subject of the email.
hu: Az email tárgya.

en: Unknown / Deleted User
hu: Ismeretlen / törölt felhasználó
