Wildfire Email Marketing Platform (7.x-2.0-alpha5) - en to th translation catalogue (58 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: delete
th: ลบ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Email address
th: ที่อยู่อีเมล

en: content
th: เนื้อหา

en: List
th: ดูลิสต์

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Remove
th: เอาออก

en: Unsubscribe
th: ยกเลิกการเป็นสมาชิก

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Overview
th: ภาพรวม

en: Edit
th: แก้ไข

en: Links
th: ลิงก์

en: Test
th: นัดหมายเพื่อทดลองสินค้า

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: edit
th: แก้ไข

en: Import
th: นำเข้า

en: Export
th: ส่งออก

en: General settings
th: กำหนดค่าทั่วไป

en: Field
th: ช่องรับข้อมูล

en: Save
th: บันทึก

en: Update
th: ปรับปรุง

en: Add
th: เพิ่ม

en: remove
th: เอาออก

en: View
th: ดู

en: History
th: ประวัติ

en: Refresh
th: รีเฟรช

en: Timestamp
th: ระบุเวลา

en: ID
th: ไอดี

en: Statistics
th: สถิติ

en: Upload
th: อัพโหลด

en: Email
th: อีเมล

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Add content
th: เพิ่มเนื้อหา

en: Never
th: ไม่เคย

en: Recipients
th: ผู้รับ

en: Count
th: จำนวน

en: Send
th: ส่ง

en: Save changes
th: บันทึกการเปลี่ยนแปลง

en: Order
th: เรียงตาม

en: Add user
th: เพิ่มผู้ใช้

en: Result
th: ผล

en: Lists
th: รายการ

en: cancel
th: ยกเลิก

en: Processing
th: กำลังดำเนินการ

en: Complete
th: เสร็จ

en: 1 user | @count users
th[0]: ผู้ใช้ 1 คน
th[1]: ผู้ใช้ @count คน

en: Reports
th: รายงานสถานะ

en: and
th: และ

en: Started
th: เริ่มสอบเมื่อ

en: Save order
th: บันทึกลำดับ

en: Date and time
th: วันที่และเวลา

en: Region settings
th: ตั้งค่าพื้นที่แสดงผล

en: The node ID.
th: node ID
