Wildfire Email Marketing Platform (7.x-2.0-alpha3) - en to fa translation catalogue (93 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Email address
fa: نشانی پست الکترونیکی

en: content
fa: محتوا

en: List
fa: فهرست

en: Subject
fa: موضوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Unsubscribe
fa: لغو اشتراک

en: Email settings
fa: پیکربندی پست الکترونیکی

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: view
fa: مشاهده

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Edit
fa: ویرایش

en: Size
fa: اندازه

en: Links
fa: پیوندها

en: Test
fa: آزمایش

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Import
fa: ورود

en: Export
fa: استخراج

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: settings
fa: تنظیمات

en: Field
fa: فیلد

en: (none)
fa: هیچ

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Summary
fa: خلاصه

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Core
fa: هسته

en: Add
fa: افزودن

en: remove
fa: حذف

en: View
fa: مشاهده

en: History
fa: تاریخچه

en: URL
fa: نشانی

en: Refresh
fa: تازه‌سازی

en: ID
fa: شناسه

en: Statistics
fa: آمار

en: Upload
fa: بارگذاری

en: User
fa: کاربر

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Active
fa: فعال

en: Add content
fa: افزودن محتوا

en: 1 minute | @count minutes
fa[0]: 1 دقیقه
fa[1]: @count دقیقه

en: Never
fa: هیچوقت

en: Recipients
fa: گیرنده‌ها

en: Count
fa: شمارش

en: OK
fa: موافقت

en: Line
fa: خط

en: Send
fa: ارسال

en: Clicks
fa: کلیک‌ها

en: Save changes
fa: ذخیره تغییرات

en: Order
fa: سفارش

en: Template
fa: قالب

en: Add user
fa: افزودن کاربر

en: Pending
fa: معلق

en: Change
fa: تغییر

en: Messages
fa: پیغام‌ها

en: Result
fa: نتیجه

en: (disabled)
fa: (غیرفعال)

en: Lists
fa: فهرست‌ها

en: Changes have been saved.
fa: تغییرات ذخیره شدند.

en: Templates
fa: قالب‌ها

en: cancel
fa: لغو

en: Processing
fa: در حال پردازش

en: Complete
fa: کامل

en: Reason
fa: دلیل

en: 1 second | @count seconds
fa[0]: 1 ثانیه
fa[1]: @count ثانیه

en: From name
fa: نام فرستنده

en: Addresses
fa: آدرس‌ها

en: 1 user | @count users
fa[0]: 1 کاربر
fa[1]: @count کاربر

en: import
fa: وارد کردن

en: Sign up
fa: عضویت

en: Reports
fa: گزارش‌ها

en: Subscribed
fa: مشترک

en: and
fa: و

en: Started
fa: شروع‌شده در

en: Signup
fa: عضویت

en: Save order
fa: ترتیب ذخیره

en: export
fa: صدور

en: Date and time
fa: تاریخ و زمان

en: Region settings
fa: تنظیمات ناحیه

en: log in
fa: ورود

en: Please confirm
fa: لطفا تایید کنید
