Wildfire Email Marketing Platform (7.x-2.0-alpha4) - en to hi translation catalogue (72 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Email address
hi: ई-मेल पता

en: content
hi: अंतर्वस्तु

en: List
hi: सूची

en: Subject
hi: विषय

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Unsubscribe
hi: सदस्यता रद्द करें

en: Email settings
hi: ईमेल सेटिंग

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: view
hi: देखें

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Size
hi: आकार

en: Links
hi: लिंक

en: Test
hi: परीक्षण

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Import
hi: आयात करें

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: settings
hi: सेटिंग्स

en: Field
hi: क्षेत्र

en: (none)
hi: (कोई नहीं)

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Summary
hi: सारांश

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Add
hi: जोड़ें

en: View
hi: देखें

en: History
hi: इतिहास

en: URL
hi: यूआरएल

en: Refresh
hi: रिफ्रेश .

en: Timestamp
hi: टाइमस्टैम्प

en: ID
hi: आईडी

en: Statistics
hi: आँकड़े

en: Upload
hi: अपलोड

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Email
hi: ईमेल

en: Created
hi: निर्मित

en: Active
hi: सक्रिय

en: Add content
hi: सामग्री जोड़ें

en: 1 minute | @count minutes
hi[0]: 1 मिनट
hi[1]: @count मिनट

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Recipients
hi: प्राप्तकर्ता

en: Count
hi: गुणांक

en: OK
hi: ठीक है

en: Line
hi: रेखा

en: Send
hi: भेजें

en: Save changes
hi: परिवर्तनों को सुरक्षित करें

en: Order
hi: क्रम

en: Template
hi: फर्मा

en: Add user
hi: सदस्य जोडें

en: Change
hi: परिवर्तन

en: Result
hi: परिणाम

en: Lists
hi: सूचियों

en: Processing
hi: प्रक्रिया जारी

en: 1 second | @count seconds
hi[0]: १ सेकंड
hi[1]: @count सेकंड

en: 1 user | @count users
hi[0]: १ प्रयोक्ता
hi[1]: @count प्रयोक्तायें

en: Reports
hi: रपट

en: and
hi: और

en: Save order
hi: क्रम सुरक्षित करें

en: Date and time
hi: तिथि व समय
