Dimpact WIM (7.x-2.0-beta1) - en to bo translation catalogue (120 entries)

en: Home
bo: གཙོ་ངོས

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Body
bo: གཞུང་དངོས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Content
bo: ནང་དོན

en: Email address
bo: གློག་ཡིག་གི་ཁ་བྱང

en: Type
bo: རིགས

en: Author
bo: རྩོམ་མཁན

en: Actions
bo: བྱ་འགུལ

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: administrator
bo: དོ་དམ་པ

en: Language
bo: སྐད་རིགས

en: Read more
bo: དེ་ལས་མང་པོ་ཀློག་པ

en: more
bo: དེ་ལས་མང་བ

en: More
bo: དེ་ལས་མང་བ

en: Tags
bo: དབྱེ་རྟགས

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: view
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Overview
bo: མདོར་བསྡུས

en: Tag
bo: དབྱེ་རྟགས

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Date
bo: ཚེས་གྲངས

en: Size
bo: ཆེ་ཆུང

en: Search
bo: འཚོལ

en: Reset
bo: བསྐྱར་སྒྲིག

en: Use count
bo: བེད་སྤྱོད་གྲངས

en: This action cannot be undone.
bo: བྱ་འགུལ་འདི་སླར་གསོ་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: Message
bo: ཆ་འཕྲིན

en: Password
bo: གསང་གྲངས

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Link
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: Image
bo: པར་རིས

en: Depth
bo: གཏིང་ཚད

en: Category
bo: ཁྱབ་ཁོངས

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Name
bo: མིང

en: edit
bo: རྩོམ་སྒྲིག

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: Help
bo: རོགས་རམ

en: Icon
bo: རི་མོ།

en: URL
bo: དྲ་གནས

en: Path
bo: སྦྲེལ་ལམ

en: Filename
bo: ཡིག་ཆའི་མིང

en: Menu
bo: འདེམས་བྱང

en: Updated
bo: གསར་སྒྱུར་བྱས་ཟིན་པ

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Attachment
bo: ཟུར་སྣོན་ཡིག་ཆ

en: Promoted
bo: འོས་སྦྱོར་བྱས་ཟིན་པ

en: User
bo: སྤྱོད་མཁན

en: Email
bo: གློག་ཡིག

en: Contact
bo: འབྲེལ་གཏུག

en: Created
bo: གསར་འཛུགས་བྱས་ཟིན

en: term
bo: ཐ་སྙད

en: Question
bo: དྲི་བ

en: All
bo: ཡོངས

en: Block
bo: ལྷུ་ལག

en: CSS class
bo: CSS ཡི་སྒྲིག་གཞི

en: Page
bo: དྲ་ངོས

en: Site name
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་མིང

en: Footer
bo: ཤོག་མཇུག

en: To
bo: སྐུར་ས

en: Roles
bo: འགན་ནུས

en: Published
bo: སྤེལ་ཟིན་པ

en: Location
bo: གནས་ཡུལ

en: Term
bo: ཐ་སྙད

en: Items
bo: དོན་ཚན

en: Id
bo: ཨང་རྟགས

en: System
bo: མ་ལག

en: Address
bo: ས་གནས

en: Desc
bo: ཇེ་དམའ

en: General
bo: སྤྱིར་བཏང

en: Navigation
bo: ཕྱོགས་སྟོན

en: Filters
bo: ཚག་རྒྱག་བྱེད།

en: Defaults
bo: སྔར་ཡོད

en: The field %field is required.
bo: གནས་ཁོངས་%field་ངེས་པར་དུ་དགོས།

en: Sort by
bo: གོ་རིམ་གཞི་འཛིན་ས།

en: Key
bo: གནད་ཚིག

en: Clear
bo: གཙང་སེལ

en: ‹ previous
bo: ‹ སྔོན་མ

en: next ›
bo: འོག་མ ›

en: Node title
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ཁ་བྱང

en: Node body
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་གཞུང་དངོས

en: Deleted
bo: སུབ་ཚར་བ

en: Short
bo: བསྡུས་པ

en: author
bo: རྩོམ་མཁན

en: Path alias
bo: བརྒྱུད་ལམ་གྱི་མིང་གཞན

en: Autocomplete taxonomy
bo: རང་འགྲུབ་ཀྱི་རིགས་དབྱེ

en: New
bo: གསར་བ

en: Apply
bo: རེ་ཞུ།

en: Block description
bo: ལྷུ་ལག་གི་གསལ་བཤད

en: More information
bo: དེ་ལས་མང་བའི་ཆ་འཕྲིན

en: Hide
bo: སྦས་པ

en: « first
bo: « ངོས་དང་པོ

en: last »
bo: ངོས་རྗེས་མ »

en: Offset
bo: ཁ་གསབ

en: Data
bo: གཞི་གྲངས

en: Any
bo: གང་རུང

en: Acronym
bo: བསྡུས་བྲིས

en: Mime type
bo: MIMEརིགས

en: Relations
bo: འབྲེལ་ལམ

en: No content available.
bo: ནང་དོན་མེད།

en: Upload date
bo: ཡར་སྤྲོད་ཀྱི་དུས

en: Primary
bo: གཙོ་བོ

en: Link title
bo: ཁ་བྱང་དང་སྦྲེལ་བ

en: Secondary
bo: ཕལ་བ

en: No results
bo: མཇུག་འབྲས་མེད

en: Abbreviation
bo: བསྡུས་ཚིག

en: Link path
bo: སྦྲེལ་ལམ་སྦྲེལ་བ

en: Items per page
bo: ངོས་རེ་རེིའི་ནང་ཚན་གྱི་གྲངས

en: - All -
bo: - ཡོངས-

en: Page top
bo: ཤོག་ངོས་ཀྱི་གོང

en: Page bottom
bo: ཤོག་ངོས་ཀྱི་ཞབས

en: Basic page
bo: དྲ་ངོས་དཀྱུས་མ

en: Highlighted
bo: མངོན་གསལ་ཅན

en: View mode
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་རྣམ་པ

en: Asc
bo: ཇེ་མཐོ

en: Master
bo: གཙོ་འཛིན
