Dimpact WIM (7.x-2.0-beta2) - en to he translation catalogue (158 entries)

en: Forms
he: טפסים

en: Home
he: דף הבית

en: User interface
he: ממשק משתמש

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Next
he: הבא

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Email address
he: כתובת דוא"ל

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Actions
he: פעולות

en: Cancel
he: ביטול

en: administrator
he: מנהל

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Read more
he: קראו עוד

en: Log
he: יומן פעילות

en: more
he: עוד

en: More
he: עוד

en: Tags
he: תגיות

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: view
he: צפיה

en: Overview
he: סקירה

en: Tag
he: תגית

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Size
he: גודל

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Message
he: הודעה

en: Password
he: סיסמה

en: Weight
he: משקל

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Depth
he: עומק

en: Category
he: קטגוריה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Help
he: עזרה

en: Icon
he: סמל

en: URL
he: כתובת URL

en: Path
he: מיקום

en: Filename
he: שם קובץ

en: Menu
he: תפריט

en: Updated
he: עודכן

en: Attachment
he: צְרוּפָה

en: Promoted
he: מקודם

en: User
he: משתמש

en: Email
he: דוא"ל

en: Contact
he: יצירת קשר

en: Created
he: נוצר

en: term
he: סיווג

en: FAQ
he: שאלות נפוצות

en: Question
he: שאלה

en: Answer
he: תשובה

en: All
he: הכל

en: Block
he: בלוק

en: CSS class
he: קלאס CSS

en: Page
he: דף

en: Site name
he: שם האתר

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: To
he: אל

en: From
he: מאת

en: Roles
he: תפקידים

en: Published
he: מפורסם

en: Location
he: מיקום

en: Term
he: סיווג

en: Conditions
he: תנאים

en: Items
he: פריטים

en: Menu Parent
he: תפריט אב

en: Prev
he: קודם

en: System
he: מערכת

en: Phone
he: טלפון

en: Address
he: כתובת

en: Desc
he: יורד

en: General
he: כללי

en: Other
he: אחר

en: Navigation
he: ניווט

en: Filters
he: מסננים

en: Defaults
he: ברירות מחדל

en: Location name
he: שם מיקום

en: Street
he: רחוב

en: City
he: עיר

en: The field %field is required.
he: חובה למלא את השדה %field.

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Share
he: שיתוף

en: Key
he: מפתח

en: Clear
he: ניקוי

en: ‹ previous
he: ‹ לעמוד הקודם

en: next ›
he: לעמוד הבא ›

en: Node title
he: כותרת פריט תוכן

en: Source
he: מקור

en: Deleted
he: נמחק

en: Lists
he: רשימות

en: Short
he: קצר

en: author
he: מחבר/ת

en: Path alias
he: כינוי נתיב

en: Content Bottom
he: תחתית איזור התוכן

en: Autocomplete taxonomy
he: השלמה אוטומטית של סיווגים

en: Product
he: מוצר

en: Interval
he: מרווח

en: New
he: חדש

en: News
he: חדשות

en: You are here
he: הינך נמצא כאן

en: Tabs
he: לשוניות

en: Webform
he: טופס - Webform

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
he: יצירת טופס או שאלון חדש שיהיו נגישים למשתמשים. התוצאות שנשלחות וסטטיסטיקה נשמרות ונגישות למשתמשים מורשים.

en: Apply
he: החל

en: Show more link
he: הצג את הקישור עוד.

en: Block description
he: תיאור הבלוק

en: Publish
he: פרסם

en: Unpublish
he: העברה למצב "לא פורסם"

en: More information
he: מידע נוסף

en: Hide
he: הסתרה

en: Autoplay
he: הפעלה אוטומטית

en: Postal Code
he: מיקוד

en: « first
he: « לעמוד הראשון

en: last »
he: לעמוד האחרון »

en: Sort
he: מיון

en: Offset
he: היסט

en: Promote to front page
he: קידום לדף הראשי

en: Data
he: נתונים

en: Any
he: הכל

en: Additional information
he: מידע נוסף

en: Acronym
he: ר"ת

en: Mime type
he: סוג Mime

en: Relations
he: יחסים

en: No content available.
he: אין תוכן זמין.

en: Pause
he: עצירה

en: Upload date
he: תאריך העלאה

en: Primary
he: ראשי

en: Link title
he: כותרת הקישור

en: Not installed.
he: לא מותקן.

en: Secondary
he: משני

en: - Choose an operation -
he: - בחירת פעולה -

en: Abbreviation
he: קיצור

en: Link path
he: נתיב הקישור

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Demote from front page
he: הוצא מהדף הראשי

en: Page top
he: ראש הדף

en: Page bottom
he: תחתית הדף

en: Add list
he: הוסף רשימה

en: Latest News
he: מאמרים שפורסמו לאחרונה

en: Search result
he: חיפוש בתוצאות

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Highlighted
he: מובלט

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Top Bar
he: סרגל עליון
