Dimpact WIM (7.x-2.11) - en to bs translation catalogue (79 entries)

en: Forms
bs: Forme

en: Home
bs: Početna

en: User interface
bs: Korisničko sučelje

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: Next
bs: Sljedeći

en: Pages
bs: Stranice

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: Actions
bs: Akcije

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Description
bs: Opis

en: Language
bs: Jezik

en: Read more
bs: Čitaj dalje

en: more
bs: još

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Tags
bs: Tagovi

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Overview
bs: Pregled

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Date
bs: Datum

en: Size
bs: Veličina

en: Search
bs: Pretraga

en: This action cannot be undone.
bs: Ova akcija je nepovratna.

en: Message
bs: Poruka

en: Password
bs: Lozinka

en: Weight
bs: Težina

en: Image
bs: Slika

en: Depth
bs: Dubina

en: Category
bs: Kategorija

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: edit
bs: izmijeni

en: Label
bs: Oznaka

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Help
bs: Pomoć

en: Path
bs: Putanja

en: Menu
bs: Meni

en: Attachment
bs: Prilog

en: User
bs: Korisnik

en: Contact
bs: Kontakt

en: Created
bs: Kreiran

en: Question
bs: Pitanje

en: All
bs: Sve

en: Block
bs: Blok

en: Page
bs: Strana

en: Site name
bs: Ime web stranice

en: Custom
bs: Prilagođen

en: Roles
bs: Uloge

en: Published
bs: Objavljeno

en: Location
bs: Lokacija

en: Conditions
bs: Uslovi

en: Plain text
bs: Obični tekst

en: System
bs: Sistem

en: Address
bs: Adresa

en: Navigation
bs: Navigacija

en: Role
bs: Uloga

en: Filters
bs: Filteri

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: ‹ previous
bs: ‹ prethodna

en: next ›
bs: iduća ›

en: Source
bs: Izvor

en: Path alias
bs: Pseudonim putanje

en: Tabs
bs: Tabovi

en: Apply
bs: Primjeni

en: Block description
bs: Opis bloka

en: Publish
bs: Objavi

en: Unpublish
bs: Ukloni status objave

en: Hide
bs: Sakrij

en: « first
bs: « prva

en: last »
bs: zadnja »

en: Link path
bs: Putanja linka

en: Select terms
bs: Izaberi izraze

en: Search form
bs: Forma za pretragu
