Dimpact WIM (7.x-2.11) - en to pl translation catalogue (202 entries)

en: Forms
pl: Formularze

en: Home
pl: Strona główna

en: User interface
pl: Interfejs użytkownika

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Next
pl: Dalej

en: Pages
pl: Strony

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Email address
pl: Adres e-mail

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: Actions
pl: Akcje

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: Read more
pl: Czytaj dalej

en: Log
pl: Dziennik

en: more
pl: więcej

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Tags
pl: Tagi

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: view
pl: przeglądaj

en: Overview
pl: Przegląd

en: File
pl: Plik

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Size
pl: Rozmiar

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Resetuj

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Message
pl: Wiadomość

en: Password
pl: Hasło

en: Weight
pl: Waga

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Depth
pl: Głębokość

en: Category
pl: Kategoria

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Help
pl: Pomoc

en: Default
pl: Domyślny

en: Top
pl: Góra strony

en: Icon
pl: Ikona

en: Path
pl: Ścieżka

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: File attachment
pl: Plik załącznika

en: Attachment
pl: Załącznik

en: Promoted
pl: Promowany

en: User
pl: Użytkownik

en: Contact
pl: Kontakt

en: Created
pl: Utworzono

en: term
pl: termin

en: Question
pl: Pytanie

en: Answer
pl: Odpowiedź

en: All
pl: Wszystko

en: General information
pl: Ogólne informacje

en: Block
pl: Blok

en: Page
pl: Strona

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Site name
pl: Nazwa witryny

en: Footer
pl: Stopka

en: To
pl: Do

en: From
pl: Od

en: Custom
pl: Własne

en: Roles
pl: Role

en: Published
pl: Opublikowane

en: Location
pl: Położenie

en: Conditions
pl: Warunki

en: Items
pl: Elementy

en: Menu Parent
pl: Nadrzędne menu

en: Plain text
pl: Czysty tekst

en: Prev
pl: Poprzedni

en: Introduction
pl: Wprowadzenie

en: Phone
pl: Telefon

en: Address
pl: Adres

en: State
pl: Stan

en: Terms
pl: Terminy

en: Desc
pl: Malejąco

en: Frequency
pl: Częstotliwość

en: General
pl: Ogólne

en: Other
pl: Inne

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Role
pl: Rola

en: Filters
pl: Filtry

en: Close
pl: Zamknij

en: Defaults
pl: Domyślne

en: Location name
pl: Nazwa lokalizacji

en: Street
pl: Ulica

en: City
pl: Miasto

en: The field %field is required.
pl: Wypełnienie pola %field jest wymagane.

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Share
pl: Udostępnij

en: Key
pl: Klucz

en: Clear
pl: Wyczyść

en: ‹ previous
pl: ‹ poprzednia

en: next ›
pl: następna ›

en: Node title
pl: Tytuł zawartości

en: Node body
pl: Treść węzła

en: Source
pl: Źródło

en: Deleted
pl: Usunięty

en: Lists
pl: Listy

en: Period
pl: Okres

en: Short
pl: Krótka

en: author
pl: autor

en: Import failed.
pl: Import zakończony niepowodzeniem.

en: Path alias
pl: Alias adresu

en: Autocomplete taxonomy
pl: Autouzupełnianie taksonomii

en: Fade
pl: Zanikanie

en: Product
pl: Produkt

en: Interval
pl: Interwał

en: County
pl: Powiat

en: Document
pl: Dokument

en: New
pl: Nowy

en: News
pl: Aktualności

en: You are here
pl: Jesteś tutaj

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Webform
pl: Formularz

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
pl: Twórz formularze i ankiety dostępne dla użytkowników. Zgłoszenia i statystyki dostępne są dla uprawnionych użytkowników.

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Block description
pl: Opis bloku

en: Title tag
pl: Tag tytułu

en: Publish
pl: Publikuj

en: Unpublish
pl: Wstrzymaj publikację

en: More information
pl: Więcej informacji

en: Request
pl: Żądanie

en: Hide
pl: Ukryj

en: Provide block
pl: Udostępnij blok

en: Autoplay
pl: Autoodtwarzanie

en: Postal Code
pl: Kod pocztowy

en: « first
pl: « pierwsza

en: last »
pl: ostatnia »

en: Package
pl: Paczka

en: Sort
pl: Sortowanie

en: Close window
pl: Zamknij okno

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Person
pl: Osoba

en: Any
pl: Dowolny

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Additional information
pl: Dodatkowe informacje

en: Customer ID
pl: ID klienta

en: Nodequeue
pl: Kolejka treści

en: Error message
pl: Komunikat o błędzie

en: Acronym
pl: Akronim

en: Button text
pl: Tekst przycisku

en: Mime type
pl: Typ MIME

en: Relations
pl: Relacje

en: No content available.
pl: Brak zawartości.

en: Parent id
pl: ID rodzica

en: Warning message
pl: Ostrzeżenie

en: Light
pl: Jasny

en: Pause
pl: Pauza

en: Locations
pl: Lokalizacje

en: Upload date
pl: Data wysłania

en: Primary
pl: Główny

en: Add tab
pl: Dodaj zakładkę

en: Tab title
pl: Tytuł zakładki

en: Link title
pl: Tytuł odnośnika

en: Publication date
pl: Data publikacji

en: Not installed.
pl: Nie zainstalowano.

en: Secondary
pl: Drugorzędny

en: - Choose an operation -
pl: - Wybierz operację -

en: No results
pl: Brak wyników

en: Abbreviation
pl: Skrót

en: Link path
pl: Ścieżka odnośnika

en: Select terms
pl: Terminy

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Search form
pl: Formularz wyszukiwania

en: Add event
pl: Dodaj zdarzenie

en: Page top
pl: Góra strony

en: Page bottom
pl: Dół strony

en: Latest News
pl: Aktualności

en: Movie
pl: Film

en: Additional Information
pl: Informacja dodatkowa

en: No filter
pl: Brak filtra

en: Reminder
pl: Przypomnienie

en: Status message
pl: Komunikat

en: All pages except those listed
pl: Wszystkie strony z wyjątkiem wymienionych

en: Only the listed pages
pl: Tylko wymienione strony

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pl: W kolejnych liniach należy wskazać ścieżki do stron, których ma dotyczyć wybrane zawężenie wyświetlania. Znak '*' zastępuje dowolną ilość innych znaków. Przykładowo %blog oznacza stronę pod adresem blog a %blog-wildcard oznacza wszystkie strony z blogami użytkowników. %front oznacza stronę główną.

en: Search result
pl: Wyniki wyszukiwania

en: Basic page
pl: Prosta strona

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Delete list
pl: Usuń listę

en: Dots
pl: Kropki

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: Share this on Twitter
pl: Podziel się tym na Twitterze

en: Dark
pl: Ciemny

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: Type: !type
pl: Typ: !type

en: User who uploaded
pl: Użytkownik, który zaktualizował

en: View mode: @mode
pl: Tryb widoku: @mode

en: Privacy policy
pl: Polityka prywatności
