Dimpact WIM (7.x-2.12) - en to is translation catalogue (122 entries)

en: Forms
is: Form

en: Home
is: Forsíða

en: User interface
is: Notendaviðmót

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Next
is: Næsta

en: Pages
is: Síður

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Email address
is: Netfang

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Cancel
is: Hætta við

en: administrator
is: kerfisstjóri

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Read more
is: Lesa meira

en: Log
is: Kerfisskrá

en: more
is: meira

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Tags
is: Efnisorð

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: view
is: skoða

en: Overview
is: Yfirlit

en: File
is: Skrá

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Size
is: Stærð

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Message
is: Skilaboð

en: Password
is: Lykilorð

en: Weight
is: Vægi

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Depth
is: Dýpt

en: Category
is: Flokkur

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Help
is: Hjálp

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Top
is: Toppur

en: Icon
is: Táknmynd

en: Audio
is: Hljóð

en: URL
is: vefslóð

en: Path
is: Slóð

en: Filename
is: Skráarnafn

en: Menu
is: Valmynd

en: Updated
is: Uppfært

en: File attachment
is: Skráarviðhengi

en: ID
is: Kenni

en: Attachment
is: Viðhengi

en: Promoted
is: Upphafið

en: User
is: Notandi

en: Email
is: Netfang

en: Contact
is: Tengiliður

en: Created
is: Stofnað

en: term
is: flokkunarhugtak

en: FAQ
is: Algengar Spurningar

en: Question
is: Spurning

en: Answer
is: Svar

en: All
is: Allt

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Site name
is: Nafn vefs

en: Footer
is: Fótur

en: To
is: Til

en: From
is: Frá

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Roles
is: Hlutverk

en: Published
is: Birt

en: Location
is: Staðsetning

en: Conditions
is: Skilyrði

en: Items
is: Hlutir

en: Prev
is: Fyrri

en: System
is: Kerfi

en: Phone
is: Sími

en: Address
is: Heimilisfang

en: State
is: Fylki

en: General
is: Almennt

en: Role
is: Hlutverk

en: Filters
is: Síur

en: Close
is: Loka

en: Defaults
is: Sjálfgildi

en: Street
is: Gata

en: City
is: Borg

en: The field %field is required.
is: %field er skilyrtur reitur.

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Share
is: Deila

en: Clear
is: Hreinsa

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: Period
is: Punktur

en: Short
is: Stutt

en: author
is: höfundur

en: Product
is: Vara

en: County
is: Sýsla

en: New
is: Nýtt

en: News
is: Fréttir

en: You are here
is: Þú ert hér

en: Tabs
is: Flipar

en: Apply
is: Virkja

en: Block description
is: Lýsing á blokk

en: More information
is: Frekari upplýsingar

en: Hide
is: Fela

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: Sort
is: Raða

en: Close window
is: Loka glugga

en: Additional information
is: Viðbótarupplýsingar

en: - Choose an operation -
is: - Veldu aðgerð -

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Search form
is: Leitarform
