Dimpact WIM (7.x-2.14) - en to gu translation catalogue (75 entries)

en: Forms
gu: પત્રકો

en: Home
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: User interface
gu: વપરાશકર્તા ઈન્ટરફેસ

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Body
gu: લખાણ મુખ્ય ભાગ

en: Next
gu: આગળ

en: Pages
gu: પૃષ્ઠો

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: Email address
gu: ઈ-મેઈલ સરનામુ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: Actions
gu: ક્રિયાઓ

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Description
gu: વર્ણન

en: Language
gu: ભાષા

en: Read more
gu: આગળ વાંચો

en: Log
gu: નોંધણી

en: more
gu: વધુ

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: view
gu: જુઓ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Date
gu: તારીખ

en: Size
gu: માપ

en: Search
gu: શોધ

en: This action cannot be undone.
gu: આ ક્રિયા પૂર્વવત્ કરી શકાતી નથી.

en: Message
gu: સંદેશ

en: Password
gu: સાંકેતિક શબ્દ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Link
gu: કડી

en: Depth
gu: ઊંડાઈ

en: Category
gu: શ્રેણી

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Save
gu: સાચવો

en: Help
gu: મદદ

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Path
gu: પાથ

en: Updated
gu: અધતન થયું

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Email
gu: ઈ-મેઈલ

en: Contact
gu: સંપર્ક

en: All
gu: બધા

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: Site name
gu: સાઈટ ની ઓળખ

en: Roles
gu: હોદ્દાઓ

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: Location
gu: સ્થાન

en: Plain text
gu: સાદું લખાણ

en: General
gu: સામાન્ય

en: Other
gu: અન્ય

en: Role
gu: હોદો

en: Close
gu: બંધ

en: City
gu: શહેર

en: The field %field is required.
gu: આ ક્ષેત્ર %field જરૂરી છે.

en: Key
gu: ચાવી

en: Deleted
gu: કાઢી નાખેલું

en: Lists
gu: યાદીઓ

en: Short
gu: ટૂંકુ

en: author
gu: લેખક

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Publish
gu: પ્રકાશિત કરો

en: More information
gu: વધુ મહિતી

en: Data
gu: માહિતી

en: Any
gu: કોઈપણ

en: Additional information
gu: વધારાની માહિતી

en: Error message
gu: ભૂલ સંદેશ

en: Abbreviation
gu: સંક્ષિપ્ત

en: Status message
gu: સ્થિતિ સંદેશો
