Dimpact WIM (7.x-2.18) - en to sv translation catalogue (195 entries)

en: Forms
sv: Formulär

en: Home
sv: Hem

en: User interface
sv: Användargränssnitt

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Next
sv: Nästa

en: Pages
sv: Sidor

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Email address
sv: E-postadress

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Cancel
sv: Avbryt

en: administrator
sv: administratör

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Read more
sv: Läs mer

en: Log
sv: Logg

en: more
sv: mer

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Tags
sv: Etiketter

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: view
sv: visa

en: Overview
sv: Översikt

en: File
sv: Fil

en: Tag
sv: Etikett

en: Edit
sv: Redigera

en: Date
sv: Datum

en: Size
sv: Storlek

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Message
sv: Meddelande

en: Password
sv: Lösenord

en: Weight
sv: Vikt

en: Link
sv: Länk

en: Image
sv: Bild

en: Depth
sv: Djup

en: Category
sv: Kategori

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Help
sv: Hjälp

en: Default
sv: Förvald

en: Top
sv: Överst

en: Icon
sv: Ikon

en: Audio
sv: Ljud

en: Path
sv: Sökväg

en: Filename
sv: Filnamn

en: Menu
sv: Meny

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: File attachment
sv: Bifogad fil

en: Attachment
sv: Bilaga

en: Promoted
sv: Visas på startsidan

en: User
sv: Användare

en: Email
sv: E-post

en: Contact
sv: Kontakt

en: Created
sv: Skapad

en: Question
sv: Fråga

en: Answer
sv: Svar

en: All
sv: Alla

en: General information
sv: Generell information

en: Page
sv: Sida

en: Bottom
sv: Längst ned

en: Site name
sv: Webbplatsens namn

en: Footer
sv: Sidfot

en: To
sv: Till

en: From
sv: Från

en: Custom
sv: Anpassad

en: Roles
sv: Roller

en: Published
sv: Publicerad

en: Location
sv: Plats

en: Conditions
sv: Villkor

en: Items
sv: Poster

en: Plain text
sv: Ren text

en: Prev
sv: Föreg

en: Phone
sv: Telefon

en: Address
sv: Adress

en: State
sv: Läge

en: Terms
sv: Termer

en: Desc
sv: Fallande

en: Frequency
sv: Frekvens

en: General
sv: Allmän

en: Other
sv: Övriga

en: Navigation
sv: Navigering

en: Role
sv: Roll

en: Filters
sv: Filter

en: Close
sv: Stäng

en: Defaults
sv: Förvalt

en: Location name
sv: Platsens namn

en: Street
sv: Gata

en: City
sv: Stad

en: The field %field is required.
sv: Fältet %field är obligatoriskt.

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Key
sv: Nyckel

en: Clear
sv: Rensa

en: ‹ previous
sv: ‹ föregående

en: next ›
sv: nästa ›

en: Node title
sv: Titel för nod

en: Source
sv: Källa

en: Deleted
sv: Borttaget

en: Lists
sv: Listor

en: Short
sv: Kort

en: author
sv: författare

en: Import failed.
sv: Importering misslyckades.

en: Path alias
sv: Sökvägsalias

en: Content Bottom
sv: Innehåll Nederst

en: Autocomplete taxonomy
sv: Automatiskt kompletterande taxonomi

en: Fade
sv: Tona

en: Slide
sv: Glida

en: Product
sv: Vara

en: Interval
sv: Intervall

en: County
sv: Län

en: Document
sv: Dokument

en: New
sv: Ny

en: You are here
sv: Du är här

en: Tabs
sv: Flikar

en: Webform
sv: Webbformulär

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
sv: Skapa ett formulär eller en enkät som är tillgänglig för användarna. Inskickade resultat och statistik sparas och kan kommas åt av användare med rätt behörighet.

en: Apply
sv: Applicera

en: Show more link
sv: Visa mer-länk

en: Block description
sv: Blockbeskrivning

en: Publish
sv: Publicera

en: Unpublish
sv: Avpublicera

en: More information
sv: Mer information

en: Intro text
sv: Inledande text

en: Hide
sv: Dölj

en: Postal Code
sv: Postnummer

en: « first
sv: « första

en: last »
sv: sista »

en: Package
sv: Paket

en: Sort
sv: Sortera

en: Close window
sv: Stäng fönster

en: Offset
sv: Kompensera

en: Any
sv: Alla

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: Additional information
sv: Mer information

en: Reminder email
sv: E-postmeddelande för påminnelse

en: Error message
sv: Felmeddelande

en: Acronym
sv: Akronym

en: Button text
sv: Knapptext

en: Mime type
sv: Typ av MIME

en: Relations
sv: Relationer

en: No content available.
sv: Inget innehåll tillgängligt.

en: Parent id
sv: Ovanliggande ID

en: Warning message
sv: Varningsmeddelande

en: Light
sv: Ljust

en: Pause
sv: Pausa

en: Locations
sv: Platser

en: Upload date
sv: Datum för uppladdning

en: Primary
sv: Primär

en: Add tab
sv: Lägg till flik

en: Tab title
sv: Titel på flik

en: Filter by type
sv: Filtrera efter typ

en: Link title
sv: Titel för länk

en: Not installed.
sv: Inte installerad.

en: Secondary
sv: Sekundär

en: - Choose an operation -
sv: - Välj en funktion -

en: No results
sv: Inget resultat

en: Abbreviation
sv: Förkortning

en: Link path
sv: Sökväg för länk

en: Select terms
sv: Välj termer

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Search form
sv: Sökformulär

en: Binary Data
sv: Binär data

en: Page top
sv: Överst på sidan

en: Page bottom
sv: Nederst på sidan

en: Additional Information
sv: Ytterligare information

en: No filter
sv: Inget filter

en: Reminder
sv: Påminnelse

en: Status message
sv: Statusmeddelande

en: All pages except those listed
sv: Alla sidor förutom de angivna

en: Only the listed pages
sv: Enbart de angivna sidorna

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sv: Specificera sidor genom att använda dess sökvägar. Ange en sökväg per rad. Jokertecken är '*'. Sökvägsexempel: %blog för bloggsidan, %blog-wildcard för alla personliga bloggar. %front är startsidan.

en: Search result
sv: Sökresultat

en: Basic page
sv: Enkel sida

en: Alt
sv: Alternativ

en: Highlighted
sv: Framhävd

en: View mode
sv: Visningsläge

en: Share this on Twitter
sv: Dela på Twitter

en: Dark
sv: Mörkt

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Search Toolkit
sv: Sökverktyg

en: User who uploaded
sv: Användare som laddade upp

en: Privacy settings
sv: Sekretessinställningar

en: Share this on Google+
sv: Dela på Google+

en: Privacy policy
sv: Integritetspolicy
