Dimpact WIM (7.x-2.20) - en to ur translation catalogue (48 entries)

en: Forms
ur: فارم

en: Home
ur: مرکز

en: User interface
ur: صارف مواجہ

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Next
ur: اگلا

en: Pages
ur: صفحات

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Email address
ur: برقی ڈاک کا پتہ

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: administrator
ur: منتظم

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Read more
ur: مزید پڑھیے۔

en: Log
ur: لاگ

en: more
ur: مزید

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: view
ur: مشاہدہ کریں

en: Search
ur: تلاش

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: Weight
ur: وزن

en: Settings
ur: ترتیبات

en: edit
ur: ترمیم

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Path
ur: پاتھ

en: ID
ur: شناخت

en: Email
ur: ای میل

en: Block
ur: بلاک

en: Site name
ur: سائٹ کا نام

en: Items
ur: سرخیاں

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: ‹ previous
ur: › گزشتہ

en: next ›
ur: اگلا>

en: Block description
ur: بلاک کی وضاحت

en: « first
ur: » ابتدائی

en: last »
ur: آخری »

en: View mode
ur: دیکھنے کے موڈ
