Dimpact WIM (7.x-2.21) - en to nn translation catalogue (95 entries)

en: Forms
nn: Skjema

en: Home
nn: Heim

en: User interface
nn: Brukargrensesnitt

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Next
nn: Neste

en: Pages
nn: Sider

en: Delete
nn: Slett

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Content
nn: Innhald

en: Author
nn: Forfattar

en: Actions
nn: Handlingar

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Description
nn: Beskriving

en: Language
nn: Språk

en: Read more
nn: Les meir

en: more
nn: meir

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: view
nn: vis

en: Overview
nn: Oversikt

en: File
nn: Fil

en: Edit
nn: Rediger

en: Date
nn: Dato

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: This action cannot be undone.
nn: Denne handlinga kan ikkje gjerast om.

en: Message
nn: Melding

en: Password
nn: Passord

en: Weight
nn: Vekt

en: Link
nn: Lenke

en: Image
nn: Bilete

en: Category
nn: Kategori

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: edit
nn: endre

en: Label
nn: Etikett

en: Save
nn: Lagre

en: Help
nn: Hjelp

en: Default
nn: Standard

en: Path
nn: Sti

en: Updated
nn: Oppdatert

en: Attachment
nn: Vedlegg

en: User
nn: Brukar

en: Contact
nn: Kontakt

en: Created
nn: Laga

en: Answer
nn: Svar

en: All
nn: Alle

en: Block
nn: Blokk

en: Page
nn: Nettside

en: Site name
nn: Namn på nettstaden

en: Footer
nn: Botntekst

en: To
nn: Til

en: From
nn: Frå

en: Custom
nn: Tilpassa

en: Roles
nn: Roller

en: Published
nn: Publisert

en: Location
nn: Stad

en: Items
nn: Element

en: Plain text
nn: Rein tekst

en: Prev
nn: Forrige

en: Phone
nn: Telefon

en: Address
nn: Adresse

en: Terms
nn: Termar

en: Other
nn: Andre

en: Navigation
nn: Navigering

en: Role
nn: Rolle

en: Filters
nn: Filter

en: Close
nn: Lukk

en: Location name
nn: Stadnamn

en: City
nn: By

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: ‹ previous
nn: < forrige

en: next ›
nn: neste >

en: Deleted
nn: Sletta

en: Short
nn: Kort

en: Path alias
nn: Sti-alias

en: Autocomplete taxonomy
nn: Autofullfør taksonomi

en: Product
nn: Vare

en: Apply
nn: Bruk

en: Block description
nn: Beskriving av blokken

en: « first
nn: « første

en: last »
nn: siste »

en: Package
nn: Pakke

en: Additional information
nn: Tilleggsinformasjon

en: Acronym
nn: Akronym

en: Abbreviation
nn: Forkorting

en: - All -
nn: - Alle -

en: Page top
nn: Sidetopp

en: Page bottom
nn: Sideslutt

en: Search result
nn: Søkeresultat

en: Basic page
nn: Grunnleggjande side

en: Highlighted
nn: Utheva
