Dimpact WIM (7.x-2.22) - en to da translation catalogue (183 entries)

en: Forms
da: Formularer

en: Home
da: Hjem

en: User interface
da: Brugergrænseflade

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Next
da: Næste

en: Pages
da: Sider

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Email address
da: E-mail-adresse

en: Author
da: Forfatter

en: Actions
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Read more
da: Læs mere

en: more
da: mere

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: view
da: vis

en: Overview
da: Overblik

en: File
da: Fil

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Size
da: Størrelse

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Message
da: Meddelelse

en: Password
da: Adgangskode

en: Weight
da: Vægt

en: Image
da: Billede

en: Depth
da: Dybde

en: Category
da: Kategori

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Help
da: Hjælp

en: Default
da: Standard

en: Icon
da: Ikon

en: Listen
da: Lyt

en: Audio
da: Lyd

en: Path
da: Sti

en: Filename
da: Filnavn

en: Updated
da: Opdateret

en: Attachment
da: Bilag

en: Promoted
da: Forfremmet

en: User
da: Bruger

en: Email
da: E-mail

en: Contact
da: Kontakt

en: Created
da: Oprettet

en: Question
da: Spørgsmål

en: Answer
da: Svar

en: All
da: Alle

en: General information
da: Generel information

en: Block
da: Blok

en: Page
da: Side

en: Bottom
da: Bund

en: Site name
da: Sitets navn

en: Footer
da: Sidefod

en: To
da: Til

en: From
da: Fra

en: Custom
da: Tilpasset

en: Roles
da: Roller

en: Published
da: Udgivet

en: Location
da: Lokation

en: Conditions
da: Vilkår

en: Items
da: Overskrifter

en: Plain text
da: Ren tekst

en: Prev
da: Forrige

en: Introduction
da: Introduktion

en: Phone
da: Telefon

en: Address
da: Adresse

en: State
da: Status

en: Terms
da: Ord

en: Customer id
da: Kunde ID

en: Desc
da: Faldende

en: General
da: Generelt

en: Other
da: Anden

en: Role
da: Rolle

en: Filters
da: Filtre

en: Close
da: Luk

en: Defaults
da: Standarder

en: Location name
da: Navn på lokalitet

en: Street
da: Gade

en: City
da: By

en: The field %field is required.
da: Feltet %field er obligatorisk.

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Share
da: Del

en: Key
da: Nøgle

en: Clear
da: Ryd

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: Node title
da: Titel

en: Node body
da: Brødtekst

en: Source
da: Kilde

en: Deleted
da: Slettet

en: Lists
da: Lister

en: Period
da: Periode

en: Short
da: Kort datoformat

en: author
da: forfatter

en: Import failed.
da: Importering fejlede.

en: Path alias
da: Sti-alias

en: Content Bottom
da: Indhold bund

en: Autocomplete taxonomy
da: Autofuldfør taksonomi

en: Product
da: Produkt

en: County
da: Amt

en: Document
da: Dokument

en: New
da: Ny

en: News
da: Nyheder

en: You are here
da: Du er her

en: Tabs
da: Faner

en: Webform
da: Webformular

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
da: Opret en ny formular eller et nyt spørgeskema. Resultater og statistik gemmes og er tilgængelige for priviligerede brugere.

en: Apply
da: Udfør

en: Block description
da: Beskrivelse

en: Title tag
da: Title-tag

en: Publish
da: Udgiv

en: Unpublish
da: Træk tilbage

en: More information
da: Mere information

en: Intro text
da: Introtekst

en: Hide
da: Skjul

en: Postal Code
da: Postnummer

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Package
da: Pakke

en: Sort
da: Sortér

en: Close window
da: Luk vindue

en: Offset
da: Forskydning

en: Any
da: Nogen

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Additional information
da: Yderligere information

en: Customer ID
da: Kunde ID

en: Nodequeue
da: Nodekø

en: Reminder email
da: Påmindelses-mail

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: Acronym
da: Akronym

en: Button text
da: Knaptekst

en: Mime type
da: Mime-type

en: Relations
da: Relationer

en: No content available.
da: Der er intet indhold at vise.

en: Parent id
da: Forælder ID

en: Warning message
da: Advarsel

en: Light
da: Lyst

en: Start import
da: Begynd import

en: Importing...
da: Importerer...

en: Locations
da: Lokationer

en: Upload date
da: Upload-dato

en: Primary
da: Primær

en: Filter by type
da: Filtrér på type

en: Link title
da: Linktitel

en: Not installed.
da: Ikke installeret

en: Secondary
da: Sekundær

en: - Choose an operation -
da: - Vælg en handling -

en: No results
da: Ingen resultater

en: Abbreviation
da: Forkortelse

en: Link path
da: Linksti

en: Select terms
da: Vælg ord

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Search form
da: Søgefelt

en: Binary Data
da: Binære data

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Movie
da: Film

en: Status message
da: Statusmeddelelse

en: All pages except those listed
da: Alle sider undtagen de nævnte

en: Only the listed pages
da: Kun de viste sider

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
da: Angiv sider ved at bruge deres stier. Indtast én sti pr. linje. '*'-tegnet er joker. Eksempler på stier er %blog for blogsiden og %blog-wildcard for alle personlige blogs. %front er forsiden.

en: Search result
da: Søgeresultat

en: Basic page
da: Simpel side

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Learn more
da: Lær mere

en: Dark
da: Mørkt

en: Asc
da: Stigende

en: Search Toolkit
da: Søgeværktøj

en: User who uploaded
da: Bruge som uploadede

en: Privacy settings
da: Indstillinger for privatliv
