Dimpact WIM (7.x-2.48) - en to mr translation catalogue (94 entries)

en: Forms
mr: अर्ज

en: Home
mr: मुख्य पान

en: User interface
mr: वापरकर्ता अंतरपृष्ठ

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Next
mr: पुढील

en: Pages
mr: पाने

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Email address
mr: ईमेल पत्ता

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: List
mr: यादी

en: Actions
mr: कृती

en: Cancel
mr: रद्द

en: administrator
mr: व्यवस्थापनकर्ता

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Read more
mr: अधिक वाचा

en: more
mr: आणखी

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: view
mr: दाखवा

en: File
mr: फाईल

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Size
mr: आकार

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Message
mr: संदेश

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: Weight
mr: मुल्य

en: Link
mr: दुवा

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Synonyms
mr: समानार्थी

en: Depth
mr: खोल

en: Category
mr: वर्ग

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Help
mr: मदत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: Audio
mr: ध्वनी

en: Path
mr: रस्ता

en: Filename
mr: फाईलचे नाव

en: Updated
mr: सुधारित

en: 1 hour
mr: एक तास

en: ID
mr: आय डी

en: User
mr: सदस्य

en: Email
mr: ईमेल

en: Contact
mr: संपर्क

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Question
mr: प्रश्न

en: All
mr: सर्व

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: Site name
mr: साइट चा नाव

en: To
mr: प्रति:

en: From
mr: कडून

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Location
mr: स्थळ

en: Conditions
mr: अटी

en: 1 day
mr: १ दिवस

en: Phone
mr: दूरध्वनी

en: Address
mr: पत्ता

en: State
mr: राज्य

en: General
mr: साधारण

en: Navigation
mr: आवागमन

en: Close
mr: बंद

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: ‹ previous
mr: ‹ मागे

en: next ›
mr: पुढे ›

en: Search results
mr: शोध परिणाम

en: Your search yielded no results
mr: तुमच्या शोधातून कसलेच निष्पण्ण झाले नाही.

en: Deleted
mr: मिटवले गेले

en: Publish
mr: प्रकाशित

en: Unpublish
mr: अप्रकाशित

en: « first
mr: « प्रथम

en: last »
mr: अंतिम »

en: Mime type
mr: Mime चा प्रकार

en: Upload date
mr: अपलोड केल्याची तारीख

en: Search form
mr: शोध

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
mr: बाकी सगळ्या सुचना तुम्हाला विरोपाद्वारे(ईमेल) पाठवण्यात आल्या आहेत.

en: Published status
mr: प्रकाशन अवस्था

en: Basic page
mr: साधे पान

en: View mode
mr: दृश्य प्रस्थिती
