Dimpact WIM (7.x-2.49) - en to ug translation catalogue (93 entries)

en: Forms
ug: جەدۋەللەر

en: Home
ug: باشبەت

en: User interface
ug: ئىشلەتكۈچىلەر كۆزنىكى

en: Title
ug: تىما

en: Next
ug: كېيىنكى

en: Pages
ug: بەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Type
ug: تىپى

en: List
ug: تىزىملىك

en: Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: administrator
ug: باشقۇرغۇچى

en: Description
ug: بايانى

en: more
ug: تېخىمۇ كۆپ

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: view
ug: كۆرۇش

en: Overview
ug: قىسقىچە ئەھۋالى

en: File
ug: ھۆججەت

en: Size
ug: چوڭ- كىچىكلىكى

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: This action cannot be undone.
ug: .مەزكۇر مەشغۇلات قايتىلانمايدۇ

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Password
ug: پارول

en: Link
ug: ئۇلىنىش

en: Image
ug: سۈرەت

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Label
ug: بەلگە

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: Top
ug: ئۈستى

en: Add
ug: قوشۇش

en: URL
ug: ئادرېس

en: Path
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇن

en: Filename
ug: ھۆججەت نامى

en: Updated
ug: يېڭىلاندى

en: 1 hour
ug: 1 سائەت

en: Email
ug: ئېلخەت

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: All
ug: ھەممە

en: Block
ug: تارماق رايون

en: Bottom
ug: ئاستى

en: Site name
ug: بېكەت نامى

en: To
ug: تاپشۇرۇپ ئالغۇچى

en: From
ug: يوللىغۇچى

en: Custom
ug: ئۆزى بەلگىلەش

en: Roles
ug: ئەزا ھوقۇقى

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Location
ug: ئورنى

en: Items
ug: تۈرلەر

en: 1 day
ug: 1 كۈن

en: Plain text
ug: ئادەتتىكى تكىست

en: Introduction
ug: كىرىش سۆز

en: System
ug: سېستىما

en: Address
ug: ئادرېس

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Other
ug: باشقا

en: Navigation
ug: يول باشلاش

en: Role
ug: ئەزا گورۇپپىسى

en: Close
ug: يېپىش

en: Defaults
ug: سۈكۈت

en: Sort by
ug: تىزىش

en: ‹ previous
ug: ‹ ئالدىنقى بەت

en: next ›
ug: كىيىنكى ›

en: Source
ug: مەنبە

en: Search results
ug: ئىزدەش نەتىجىسى

en: Your search yielded no results
ug: ھىچنىمىنى تاپالمىدى

en: Deleted
ug: ئۆچۈرۈلدى

en: Short
ug: قىسقا

en: You are here
ug: ھازىرقى ئورنىڭىز

en: Tabs
ug: جەدۋەل

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: Publish
ug: ئېلان قىلىش

en: 1 week
ug: ھەپتە 1

en: More information
ug: داۋامى

en: Hide
ug: يوشۇرۇش

en: « first
ug: «1-بەت

en: last »
ug: ئاخىرقى »

en: Error message
ug: خاتالىق

en: Acronym
ug: باش ھەرپلەرنىڭ قىسقارتىلمىسى

en: Meta
ug: تىزىملىك

en: Warning message
ug: ئەسكەرتىش

en: Link title
ug: ئۇلانما نامى

en: Abbreviation
ug: قىسقارتىلمىسى

en: - All -
ug: ھەممىسى

en: Search form
ug: ئىزدەش جەدۋىلى

en: Page top
ug: بەت ئۈستى

en: Page bottom
ug: بەت ئاستى

en: Search result
ug: ئىزدەش نەتىجىسى

en: Basic page
ug: ستاتىك بەت
