Dimpact WIM (7.x-2.51) - en to kn translation catalogue (134 entries)

en: Forms
kn: ಫಾರ್ಮ್ ಗಳು

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: User interface
kn: ಬಳೆಕೆದಾರರ ಇಂಟರ್ಫೇಸ್

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: Pages
kn: ಪುಟಗಳು(_e):

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Email address
kn: ಮಿಂಚಂಚೆ ವಿಳಾಸ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: administrator
kn: ನಿರ್ವಾಹಕ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Read more
kn: ಮುಂದೆ ಓದಿ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Overview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: File
kn: ಕಡತ

en: Tag
kn: ಟ್ಯಾಗ್

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Icon
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: Audio
kn: ಆಡಿಯೋ

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Filename
kn: ಕಡತದಹೆಸರು

en: Menu
kn: ಮೆನು

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Contact
kn: ಸಂಪರ್ಕ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Question
kn: ಪ್ರಶ್ನೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: Site name
kn: ಸೖಟಿನ ಹೆಸರು

en: Module
kn: ಘಟಕ

en: To
kn: ಗೆ

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: Delta
kn: ಡೆಲ್ಟಾ

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Location
kn: ತಾಣ

en: 1 day
kn: ೧ ದಿನ

en: Introduction
kn: ಪರಿಚಯ

en: System
kn: ಗಣಕ

en: Phone
kn: ದೂರವಾಣಿ

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Frequency
kn: ಆವರ್ತಸಂಖ್ಯೆ(ಪ್ರೀಕ್ವೆನ್ಸಿ)

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Navigation
kn: ಸಂಚಾರ

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: Filters
kn: ಕಡತ(_F)

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Defaults
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟುಗಳು

en: Street
kn: ಬೀದಿ

en: Share
kn: ಹಂಚಿಕೆ

en: Key
kn: ಕೀಲಿ

en: Clear
kn: ತೆರವುಗೊಳಿಸು

en: ‹ previous
kn: ‹ ಹಿಂದಿನ

en: next ›
kn: ಮುಂದಿನ ›

en: Source
kn: ಆಕರ

en: Search results
kn: ಶೋಧನೆಯ ಫಲಿತಾಂಶಗಳು

en: Your search yielded no results
kn: ನಿಮ್ಮ ಹುಡುಕಾಟಕ್ಕೆ ಯಾವುದೇ ಫಲಿತಾಂಶ ಬರಲಿಲ್ಲ

en: Deleted
kn: ಅಳಿಸಲಾದ

en: Short
kn: ಶಾರ್ಟ್-ಕಟ್

en: Info
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Document
kn: ದಸ್ತಾವೇಜು

en: New
kn: ಹೊಸ

en: News
kn: ಸಮಾಚಾರ

en: Tabs
kn: ಹಾಳೆಗಳು

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: 30 minutes
kn: ೩೦ ನಿಮಿಷಗಳು

en: 2 hours
kn: ೨ ಗಂಟೆಗಳು

en: 1 week
kn: ೧ ವಾರ

en: Hide
kn: ಅಡಗಿಸು(_H)

en: Used
kn: ಬಳಕೆಯಾದ

en: « first
kn: « ಮೊದಲ

en: last »
kn: ಕೊನೆಯ »

en: Package
kn: ಪ್ಯಾಕೇಜ್

en: Sort
kn: ವಿಂಗಡಿಸು

en: Close window
kn: ವಿಂಡೊವನ್ನು ಮುಚ್ಚು

en: Keyword
kn: ಮುಖ್ಯಪದ

en: Data
kn: ದತ್ತಾಂಶ

en: Any
kn: ಯಾವುದಾದರೂ

en: Error message
kn: ದೋಷ ಸಂದೇಶ

en: Acronym
kn: ಸಂಕ್ಷಿಪ್ತರೂಪ

en: Meta
kn: ಮೆಟಾ

en: Warning message
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ ಸಂದೇಶ

en: Light
kn: ತಿಳಿಯಾದ

en: Importing...
kn: ಆಮದು ಮಾಡಿಕೊಳ್ಳಲಾಗುತ್ತಿದೆ...

en: Pause
kn: ತಾತ್ಕಲಿಕ ತಡೆ

en: Locations
kn: ತಾಣಗಳು

en: Primary
kn: ಪ್ರಾಥಮಿಕ

en: No results
kn: ಯಾವುದೆ ಫಲಿತಾಂಶ ಇಲ್ಲ

en: Abbreviation
kn: ಸಂಕ್ಷಿಪ್ತ ರೂಪ

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
kn: ನಿಮ್ಮ ಈ ಮೈಲ್ ವಿಳಾಸಕ್ಕೆ ಸೂಚನೆಗಳನ್ನು ಕಳಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Page bottom
kn: ಪುಟದ ಕೆಳಗೆ

en: Additional Information
kn: ಹೆಚ್ಚುವರಿ ಮಾಹಿತಿ

en: Basic page
kn: ಮೂಲ ಪುಟ
