Dimpact WIM (7.x-2.60) - en to fi translation catalogue (204 entries)

en: Forms
fi: Lomakkeet

en: Home
fi: Etusivu

en: User interface
fi: Käyttöliittymä

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Next
fi: Seuraava

en: Pages
fi: Sivut

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: List
fi: Lista

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Cancel
fi: Peruuta

en: administrator
fi: ylläpitäjä

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Read more
fi: Lue lisää

en: Log
fi: Loki

en: more
fi: lisää

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Tags
fi: Tagit

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: view
fi: näkymä

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: File
fi: Tiedosto

en: Tag
fi: Tagi

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Size
fi: Koko

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Message
fi: Viesti

en: Password
fi: Salasana

en: Weight
fi: Paino

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Synonyms
fi: Synonyymit

en: Depth
fi: Syvyys

en: Category
fi: Kategoria

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: Help
fi: Ohje

en: Default
fi: Oletus

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Icon
fi: Ikoni

en: Add
fi: Lisää

en: Path
fi: Polku

en: Filename
fi: Tiedoston nimi

en: Menu
fi: Valikko

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Attachment
fi: Liite

en: Promoted
fi: Nostettu

en: User
fi: Käyttäjä

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: Created
fi: Luotu

en: term
fi: termi

en: Question
fi: Kysymys

en: Answer
fi: Vastaa

en: All
fi: Kaikki

en: General information
fi: Yleistä tietoa

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Site name
fi: Sivuston nimi

en: Module
fi: Moduuli

en: Footer
fi: Alatunniste

en: To
fi: Osoitteeseen

en: From
fi: Lähettäjä

en: Custom
fi: Oma

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Published
fi: Julkaistu

en: Location
fi: Sijainti

en: Conditions
fi: Ehdot

en: Items
fi: Aiheet

en: 1 day
fi: 1 päivä

en: Plain text
fi: Puhdas teksti

en: Prev
fi: Edellinen

en: Id
fi: Tunniste

en: System
fi: Järjestelmä

en: Phone
fi: Puhelin

en: Address
fi: Osoite

en: State
fi: Tila

en: Terms
fi: Termit

en: Frequency
fi: Tiheys

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Other
fi: Muu

en: Navigation
fi: Navigaatio

en: Role
fi: Rooli

en: Filters
fi: Suodattimet

en: Close
fi: Sulje

en: Defaults
fi: Oletusasetukset

en: Location name
fi: Sijainnin nimi

en: Street
fi: Katuosoite

en: City
fi: Kaupunki

en: The field %field is required.
fi: Kenttä %field on pakollinen.

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Share
fi: Jaa

en: Key
fi: Avain

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: Node title
fi: Solmun otsikko

en: Node body
fi: Solmun runko

en: Source
fi: Lähde

en: Search results
fi: Hakutulokset

en: Your search yielded no results
fi: Haku ei tuottanut tuloksia.

en: Deleted
fi: Poistettu

en: Lists
fi: Listat

en: Period
fi: Ajanjakso

en: Short
fi: Lyhyt

en: author
fi: kirjoittaja

en: Import failed.
fi: Lataus epäonnistui.

en: Path alias
fi: Polun alias

en: Autocomplete taxonomy
fi: Luokittelun automaattitäydennys

en: Info
fi: Tieto

en: Fade
fi: Himmennä

en: Slide
fi: Liu'uta

en: Product
fi: Tuote

en: Interval
fi: Vaihteluväli

en: County
fi: Maakunta

en: New
fi: Uusi

en: Sticky
fi: Kiinnitetty

en: You are here
fi: Olet täällä

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Webform
fi: Verkkolomake

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
fi: Luo uusi lomake tai kysely. Lähetettyjen lomakkeiden tulokset ja tilastot tallennetaan ja ovat siihen oikeutettujen käyttäjien nähtävillä.

en: Apply
fi: Käytä

en: Block description
fi: Lohkon kuvaus

en: Title tag
fi: Otsikkotagi

en: Publish
fi: Julkaise

en: Unpublish
fi: Palauta luonnokseksi

en: 1 week
fi: 1 viikko

en: More information
fi: Lisää tietoa

en: Hide
fi: Piilossa

en: Postal Code
fi: Postinumero

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: Package
fi: Pakkaus

en: Sort
fi: Järjestä

en: Close window
fi: Sulje ikkuna

en: Keyword
fi: Avainsana

en: Any
fi: Mikä tahansa

en: Skip to main content
fi: Hyppää pääsisältöön

en: Additional information
fi: Lisätietoja

en: Customer ID
fi: Asiakastunnus

en: Error message
fi: Virheviesti

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
fi: Lähettämäsi tiedoston nimeksi on turvallisuussyistä vaihdettu %filename.

en: Acronym
fi: Lyhenne

en: Button text
fi: Painiketeksti

en: Mime type
fi: MIME-tyyppi

en: Relations
fi: Suhteet

en: No content available.
fi: Ei sisältöä.

en: Warning message
fi: Varoitusviesti

en: Light
fi: Vaalea

en: Pause
fi: Pysäytä

en: Upload date
fi: Latauspäivämäärä

en: Primary
fi: Ensisijainen

en: Link title
fi: Linkin otsikko

en: Not installed.
fi: Ei ole asennettu.

en: Secondary
fi: Toissijainen

en: - Choose an operation -
fi: - Valitse toimenpide -

en: No results
fi: Ei tuloksia

en: Abbreviation
fi: Lyhennetty muoto

en: Link path
fi: Linkin polku

en: Select terms
fi: Valitse termit

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Search form
fi: Hakulomake

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
fi: Lisäohjeet on lähetetty sähköpostiosoitteeseesi.

en: Add event
fi: Lisää tapahtuma

en: Binary Data
fi: Binääridata

en: Show more
fi: Näytä enemmän

en: Page top
fi: Sivun yläreunaan

en: Page bottom
fi: Sivun alareuna

en: Published status
fi: Julkaisutila

en: Movie
fi: Elokuva

en: No filter
fi: Ei suodatusta

en: Status message
fi: Tilanneviesti

en: All pages except those listed
fi: Kaikki paitsi listatut sivut

en: Only the listed pages
fi: Vain listatut sivut

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fi: Määrittele sivut käyttäen niiden polkuja. Syötä yksi riviä kohti. Merkki '*' toimii villinä korttina. Esimerkkeinä %blog blogeille tai %blog-villikortti jokaiselle henkilökohtaiselle blogille. %front on etusivu.

en: Search result
fi: Hakutulos

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Actual
fi: Todellinen

en: Highlighted
fi: Korostettu

en: View mode
fi: Näyttötila

en: Dark
fi: Tumma

en: File Usage
fi: Tiedoston käyttö

en: Master
fi: Isäntä

en: User who uploaded
fi: Käyttäjä joka latasi

en: Social Media
fi: Sosiaalinen media

en: Select the view mode
fi: Valitse esitystapa

en: View mode: @mode
fi: Esitystapa: @mode

en: Import files
fi: Tuo tiedostoja
