Dimpact WIM (7.x-2.63) - en to ru translation catalogue (267 entries)

en: Forms
ru: Формы

en: Home
ru: Главная

en: User interface
ru: Интерфейс пользователя

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Содержимое

en: Next
ru: Вперёд

en: Pages
ru: Страницы

en: Register
ru: Регистрация

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Operations
ru: Операции

en: Content
ru: Содержимое

en: Attribute
ru: Атрибут

en: Value
ru: Значение

en: Email address
ru: E-mail адрес

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: List
ru: Список

en: Actions
ru: Действия

en: Cancel
ru: Отмена

en: administrator
ru: администратор

en: Description
ru: Описание

en: Language
ru: Язык

en: Read more
ru: Подробнее

en: Log
ru: Журнал

en: more
ru: ещё

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Tags
ru: Теги

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Support
ru: Поддержка

en: view
ru: представление

en: Overview
ru: Обзор

en: File
ru: Файл

en: Tag
ru: Тег

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: Size
ru: Размер

en: Search
ru: Поиск

en: Reset
ru: Сбросить

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Test
ru: Тест

en: Message
ru: Сообщение

en: Password
ru: Пароль

en: Weight
ru: Вес

en: Link
ru: Ссылка

en: Image
ru: Изображение

en: Synonyms
ru: Синонимы

en: Depth
ru: Глубина

en: Category
ru: Категория

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Back
ru: Назад

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Help
ru: Справка

en: Default
ru: По умолчанию

en: Top
ru: Вверху

en: Icon
ru: Иконка

en: Listen
ru: Слушать

en: Add
ru: Добавить

en: Audio
ru: Аудио

en: Path
ru: Путь

en: Filename
ru: Имя файла

en: Menu
ru: Меню

en: Enter Username
ru: Введите имя

en: Updated
ru: Обновлено

en: 1 hour
ru: 1 час

en: File attachment
ru: Прикрепленный файл

en: Attachment
ru: Вложение

en: Promoted
ru: На главной

en: User
ru: Пользователь

en: Contact
ru: Контакт

en: Save Settings
ru: Сохранить настройки

en: Created
ru: Создано

en: Please enter a valid email address.
ru: Пожалуйста, введите корректный email-адрес.

en: term
ru: термин

en: Question
ru: Вопрос

en: Answer
ru: Ответ

en: All
ru: Все

en: General information
ru: Общая информация

en: Block
ru: Блок

en: Page
ru: Страница

en: Bottom
ru: Снизу

en: Site name
ru: Название сайта

en: Module
ru: Модуль

en: Allowed
ru: Разрешено

en: Footer
ru: Подвал

en: To
ru: Кому

en: From
ru: От

en: Delta
ru: Дельта

en: Custom
ru: Собственная

en: Roles
ru: Роли

en: Published
ru: Опубликовано

en: Location
ru: Место

en: Conditions
ru: Условия

en: Items
ru: Элементы

en: Menu Parent
ru: Родительское меню

en: 1 day
ru: 1 день

en: Plain text
ru: Простой текст

en: Prev
ru: Назад

en: Introduction
ru: Введение

en: System
ru: Система

en: Phone
ru: Телефон

en: Address
ru: Адрес

en: State
ru: Состояние

en: Terms
ru: Термины

en: Desc
ru: По убыванию

en: Frequency
ru: Частота

en: General
ru: Общий

en: Other
ru: Другое

en: Navigation
ru: Навигация

en: Role
ru: Роль

en: Redirect to
ru: Переадресовать на ...

en: Filters
ru: Фильтры

en: Close
ru: Закрыть

en: Defaults
ru: По умолчанию

en: Location name
ru: Название местоположения

en: Street
ru: Улица

en: City
ru: Город

en: The field %field is required.
ru: Поле "%field" обязательно для заполнения.

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Share
ru: Поделиться

en: Key
ru: Ключ

en: Clear
ru: Очистить

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: Node title
ru: Заголовок материала

en: Node body
ru: Тело сообщения

en: Source
ru: Источник

en: Search results
ru: Результаты поиска

en: Your search yielded no results
ru: По вашему запросу ничего не найдено

en: Deleted
ru: Удалено

en: Lists
ru: Списки

en: Query
ru: Запрос

en: Period
ru: Период

en: Short
ru: Кратко

en: author
ru: автор

en: Import failed.
ru: Импорт не удался.

en: Path alias
ru: Синоним пути

en: Content Bottom
ru: Контент Снизу

en: Autocomplete taxonomy
ru: Автодополнение таксономии

en: Info
ru: Инфо

en: Fade
ru: Плавное появление

en: Slide
ru: Слайд

en: All pages
ru: Все страницы

en: Product
ru: Товар

en: Interval
ru: Интервал

en: County
ru: Округ

en: Document
ru: Документ

en: New
ru: Новое

en: News
ru: Новости

en: Sticky
ru: Прикреплено

en: You are here
ru: Вы здесь

en: Tabs
ru: Вкладки

en: Webform
ru: Веб-форма

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
ru: Создайте новую форму или опросник. Результаты отправления и статистика будут записаны и переданы для просмотра пользователям с соответствующими правами доступа.

en: Apply
ru: Применить

en: Show more link
ru: Показать ссылку "подробнее"

en: Add site
ru: Добавить сайт

en: 15 minutes
ru: 15 минут

en: 30 minutes
ru: 30 минут

en: 2 hours
ru: 2 часа

en: 6 hours
ru: 6 часов

en: Block description
ru: Описание блока

en: Publish
ru: Опубликовать

en: Unpublish
ru: Снять с публикации

en: 1 week
ru: 1 неделя

en: More information
ru: Подробнее

en: Intro text
ru: Шапка

en: Request
ru: Запрос

en: Hide
ru: Скрыть

en: Provide block
ru: Создать блок

en: Autoplay
ru: Автовоспроизведение

en: Postal Code
ru: Почтовый индекс

en: Used
ru: Использовано

en: « first
ru: « первая

en: last »
ru: последняя »

en: 12 hours
ru: 12 часов

en: Package
ru: Пакет

en: Sort
ru: Сортировка

en: Close window
ru: Закрыть окно

en: Keyword
ru: Ключевое слово

en: Offset
ru: Пропустить

en: Results per page
ru: Результатов на странице

en: Person
ru: Личность

en: Data
ru: Данные

en: Any
ru: Любой

en: Skip to main content
ru: Перейти к основному содержанию

en: Additional information
ru: Дополнительная информация

en: Filter type
ru: Тип фильтра

en: Customer ID
ru: ID покупателя

en: All words
ru: Все слова

en: Error message
ru: Сообщение об ошибке

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
ru: Ваш файл был переименован в %filename из соображений безопасности.

en: User account
ru: Учётная запись пользователя

en: Acronym
ru: Акроним

en: Button text
ru: Текст на кнопке

en: Mime type
ru: MIME-тип

en: Relations
ru: Отношения

en: No content available.
ru: Нет доступных материалов.

en: Parent id
ru: ID родителя

en: Warning message
ru: Предупреждение

en: Light
ru: Светлая

en: Start import
ru: Начать импорт

en: Importing...
ru: Идёт импорт...

en: Pause
ru: Пауза

en: Locations
ru: Места

en: Upload date
ru: Дата отгрузки

en: Primary
ru: Первичный

en: Add tab
ru: Добавить вкладку

en: Tab title
ru: Название вкладки

en: Filter by type
ru: Фильтр по типу

en: Link title
ru: Заголовок ссылки

en: Not installed.
ru: Не установлен.

en: Secondary
ru: Вторичный

en: - Choose an operation -
ru: - Выберите действие -

en: No results
ru: Нет результатов

en: Abbreviation
ru: Аббревиатура

en: Link path
ru: Путь ссылки

en: Select terms
ru: Выберите термины

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: general
ru: общие

en: - All -
ru: - Все -

en: Excluded paths
ru: Исключенные пути

en: Search form
ru: Форма поиска

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
ru: Дальнейшие инструкции отправлены на указанный адрес электронной почты.

en: Add event
ru: Добавить событие

en: Binary Data
ru: Двоичные данные

en: Show more
ru: Подробнее

en: Page top
ru: Верх страницы

en: Page bottom
ru: Низ страницы

en: Published status
ru: Статус публикации

en: Movie
ru: Фильм

en: No filter
ru: Без фильтра

en: Reminder
ru: Напоминание

en: Status message
ru: Статус

en: All pages except those listed
ru: Все страницы, кроме перечисленных

en: Only the listed pages
ru: Только на перечисленных страницах

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ru: Вводите путь к каждой странице в отдельной строке. При указании пути можно использовать маску *. Например, если ввести <em>blog</em>, то действие будет распространяться только на страницу блогов, если ввести <em>blog/*</em>, то действие будет распространяться на все страницы имеющие в пути слово <em>blog</em> (страница блогов и все записи в персональных блогах). Для указания первой страницы, используйте запись %front.

en: Search result
ru: Результат поиска

en: Basic page
ru: Страница

en: Get Started
ru: Начало работы

en: Highlighted
ru: Подсвеченные

en: Dots
ru: Точки

en: View mode
ru: Режим просмотра

en: Share this on Twitter
ru: Поделиться в Твиттере

en: Dark
ru: Темный

en: Asc
ru: По возрастанию

en: File Usage
ru: Использование файлов

en: Master
ru: Основной

en: Search Toolkit
ru: Инструментарий поиска

en: Type: !type
ru: Тип: !type

en: User who uploaded
ru: Загрузивший пользователь

en: Social Media
ru: Социальные сети

en: Weight Selector
ru: Селектор веса

en: Select the view mode
ru: Выберите режим просмотра

en: View mode: @mode
ru: Режим отображения: @mode

en: Import files
ru: Импорт файлов

en: Editorial
ru: В редактировании

en: Slick library
ru: Библиотека Slick

en: Provides Slick integration with Paragraphs.
ru: Обеспечивает интеграцию Slick с Paragraphs.

en: Privacy policy
ru: Политика конфиденциальности

en: hide details
ru: скрыть подробности

en: Email<span class = "mo2f_red_color_star">*</span>
ru: E-mail<span class="mo2f_red_color_star">*</span>
