Dimpact WIM (7.x-2.64) - en to bn translation catalogue (78 entries)

en: Forms
bn: ফর্মসমূহ

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: User interface
bn: ব্যবহারকারী ইন্টারফেস

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Pages
bn: পৃষ্ঠাসমূহ

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Email address
bn: ইমেইল ঠিকানা

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: List
bn: তালিকা

en: Cancel
bn: বাতিল

en: administrator
bn: প্রশাসক

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: view
bn: প্রদর্শন

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: File
bn: ফাইল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Size
bn: সাইজ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Message
bn: বার্তা

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Weight
bn: ভর

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Category
bn: বিভাগ

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Help
bn: সহায়তা

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Filename
bn: ফাইলের নাম

en: Menu
bn: মেনু

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Attachment
bn: সংযুক্তি

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Email
bn: ইমেইল

en: Question
bn: প্রশ্ন

en: All
bn: সমস্ত

en: Block
bn: ব্লক

en: Site name
bn: সাইটের নাম

en: Module
bn: মডিউল

en: To
bn: বরাবর

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Location
bn: অবস্থান

en: Items
bn: আইটেমসমূহ

en: Prev
bn: পূর্ব

en: System
bn: সিস্টেম

en: General
bn: সাধারণ

en: ‹ previous
bn: ‹ পূর্ববর্তী

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: Your search yielded no results
bn: আপনার অনুসন্ধানে কোন ফল পাওয়া যায়নি

en: Short
bn: ছোট

en: You are here
bn: আপনি এখানে

en: Hide
bn: লুকাও

en: « first
bn: « প্রথম

en: last »
bn: শেষ »

en: Error message
bn: ত্রুটি সম্পর্কিত বার্তা

en: User account
bn: ব্যবহারকারীর এ্যাকাউন্ট

en: No content available.
bn: কোন কন্টেন্ট নেই।

en: Warning message
bn: সতর্কীকরণ বার্তা

en: Search form
bn: অনুসন্ধান ফরম

en: Search result
bn: অনুসন্ধানের ফলাফল
