Dimpact WIM (7.x-2.64) - en to uk translation catalogue (288 entries)

en: Forms
uk: Форми

en: Home
uk: Головна

en: User interface
uk: Інтерфейс користувача

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Next
uk: Наступний

en: Pages
uk: Сторінки

en: Register
uk: Реєстрація

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Attribute
uk: Атрибут

en: Value
uk: Значення

en: Email address
uk: Адреса електронної пошти

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: List
uk: Список

en: Actions
uk: Дії

en: Cancel
uk: Скасувати

en: administrator
uk: адміністратор

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: Read more
uk: Читати далі

en: Log
uk: Журнал

en: more
uk: ще

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Tags
uk: Теґи

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Support
uk: Підтримка

en: view
uk: переглянути

en: Overview
uk: Огляд

en: File
uk: Файл

en: Tag
uk: Теґ

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Size
uk: Розмір

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Test
uk: Тест

en: Message
uk: Повідомлення

en: Password
uk: Пароль

en: Weight
uk: Вага

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Synonyms
uk: Синоніми

en: Depth
uk: Глибина

en: Category
uk: Категорія

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Back
uk: Назад

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Help
uk: Довідка

en: Default
uk: Базово

en: Top
uk: Зверху

en: Icon
uk: Іконка

en: Listen
uk: Чекаємо з'єднання

en: Add
uk: Додати

en: Audio
uk: Звук

en: URL
uk: URL-адреса

en: Path
uk: Шлях

en: Filename
uk: Назва файла

en: Menu
uk: Меню

en: Enter Username
uk: Введіть ім'я користувача

en: Updated
uk: Оновлено

en: 1 hour
uk: 1 година

en: File attachment
uk: Прикріплений файл

en: Attachment
uk: Долучення

en: Filter by date
uk: Фільтр по даті

en: Promoted
uk: Винесено на головну

en: User
uk: Користувач

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Contact
uk: Контакт

en: Save Settings
uk: Зберегти налаштування

en: Created
uk: Створено

en: Please enter a valid email address.
uk: Прохання ввести коректну адресу електронної пошти

en: term
uk: термін

en: FAQ
uk: ЧаПи

en: Question
uk: Питання

en: Answer
uk: Відповідь

en: All
uk: Все

en: General information
uk: Загальні відомості

en: Block
uk: Блок

en: Page
uk: Сторінка

en: Bottom
uk: Знизу

en: Site name
uk: Назва сайту

en: Module
uk: Модуль

en: Allowed
uk: Дозволений

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: To
uk: До

en: From
uk: Від

en: Delta
uk: Дельта

en: Custom
uk: Власний

en: Roles
uk: Ролі

en: Published
uk: Опубліковано

en: Location
uk: Місце розташування

en: Conditions
uk: Умови

en: Items
uk: Елементи

en: Menu Parent
uk: Батько меню

en: 1 day
uk: 1 день

en: Plain text
uk: Простий текст

en: Prev
uk: Попередній

en: Id
uk: Ідентифікатор

en: Introduction
uk: Вступ

en: System
uk: Система

en: Phone
uk: Телефон

en: Address
uk: Адреса

en: State
uk: Стан

en: Terms
uk: Терміни

en: Desc
uk: Спад

en: Frequency
uk: Частота

en: General
uk: Загальне

en: Other
uk: Інше

en: Navigation
uk: Навіґація

en: Role
uk: Роль

en: Redirect to
uk: Переадресувати на ...

en: Filters
uk: Фільтри

en: Close
uk: Закрити

en: Defaults
uk: Умовчання

en: Location name
uk: Назва місцезнаходження

en: Street
uk: Вулиця

en: City
uk: Місто

en: The field %field is required.
uk: Поле %field є обов'язковим.

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Not used
uk: Не використовується

en: Share
uk: Спільні файли

en: Key
uk: Ключ

en: Clear
uk: Очистка

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Node title
uk: Заголовок матеріалу

en: Node body
uk: Тіло матеріалу

en: Source
uk: Джерело

en: Search results
uk: Результати пошуку

en: Your search yielded no results
uk: За вашим пошуковим запитом нічого не знайдено

en: Deleted
uk: Видалено

en: Lists
uk: Списки

en: Query
uk: Запит

en: Period
uk: Крапка

en: Short
uk: Короткий

en: User Management
uk: Керування Користувачами

en: author
uk: автор

en: Import failed.
uk: Помилка імпорту.

en: Path alias
uk: Синонім шляху

en: Content Bottom
uk: Вміст знизу

en: Autocomplete taxonomy
uk: Автодоповнення таксономії

en: Info
uk: Інформація

en: Fade
uk: Згасання

en: Slide
uk: Сковзання

en: All pages
uk: Всі сторінки

en: Product
uk: Товар

en: Interval
uk: Проміжок

en: County
uk: Графство

en: Document
uk: Документ

en: New
uk: Нові

en: News
uk: Новини

en: Sticky
uk: Прикріплені

en: You are here
uk: Ви є тут

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Webform
uk: Вебформа

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
uk: Створіть нову форму або опитувача. Результати заповнення й статистика будуть записані й передані для перегляду користувачам з відповідними правами доступу.

en: Apply
uk: Застосувати

en: Show more link
uk: Показати посилання ""докладніше""

en: Add site
uk: Додати сайт

en: Collections
uk: Колекціонування

en: 15 minutes
uk: 15 хвилин

en: 30 minutes
uk: 30 хвилин

en: 2 hours
uk: 2 години

en: 6 hours
uk: 6 годин

en: Block description
uk: Опис блоку

en: Title tag
uk: Теґ заголовку

en: Publish
uk: Опублікувати

en: Unpublish
uk: Не публікувати

en: 1 week
uk: 1 тиждень

en: More information
uk: Додаткові відомості

en: Intro text
uk: Вступний текст

en: Request
uk: Запит

en: Hide
uk: Приховати

en: Autoplay
uk: Автозапуск

en: Postal Code
uk: Поштовий індекс

en: Used
uk: Використано

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: 12 hours
uk: 12 годин

en: Package
uk: Пакунок

en: Sort
uk: Впорядкувати

en: Close window
uk: Закрити вікно

en: Keyword
uk: Ключове слово

en: Offset
uk: Зміщення

en: Results per page
uk: Результатів на сторінку

en: Person
uk: Особа

en: Data
uk: Дані

en: Any
uk: Байдуже

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Additional information
uk: Додаткова інформація

en: Filter type
uk: Тип фільтру

en: Customer ID
uk: Ід клієнта

en: Error message
uk: Повідомлення про помилку

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
uk: Викладений файл з міркувань безпеки було перейменовано у %filename.

en: User account
uk: Обліковий запис користувача

en: Acronym
uk: Скорочення

en: Button text
uk: Текст кнопки

en: Mime type
uk: MIME Тип

en: Relations
uk: Стосунки

en: Bottom Left
uk: Внизу ліворуч

en: Bottom Right
uk: Внизу справу

en: No content available.
uk: Матеріали відсутні.

en: Analytics
uk: Аналітика

en: Meta
uk: Мета

en: Parent id
uk: Батьківський ID

en: Warning message
uk: Попереджувальне повідомлення

en: Light
uk: Світла

en: Importing...
uk: Імпортування...

en: Pause
uk: Призупинити

en: Locations
uk: Місця розташування

en: Upload date
uk: Дата відвантаження

en: Primary
uk: Основні

en: Add tab
uk: Додати вкладку

en: Tab title
uk: Назва вкладки

en: Filter by type
uk: Фільтр по типу

en: Link title
uk: Заголовок посилання

en: Publication date
uk: Дата публікації

en: Not installed.
uk: Не встановлено.

en: Internal
uk: Внутрішнє

en: Secondary
uk: Вторинне

en: - Choose an operation -
uk: - Оберіть операцію -

en: Cite
uk: Цитата

en: No results
uk: Не знайдено

en: Attention
uk: Увага

en: Abbreviation
uk: Абревіатура

en: Verify
uk: Перевірити

en: Link path
uk: Шлях посилання

en: Select terms
uk: Вибір термінів

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: general
uk: загальний

en: - All -
uk: - Усе -

en: Search form
uk: Пошукова форма

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
uk: Подальші інструкції вислані за вашою адресою електронної пошти.

en: Add event
uk: Додати подію

en: Binary Data
uk: Двійкові дані

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Block Delta
uk: Дельта блоку

en: Monochrome
uk: Чорно-біле

en: Latest News
uk: Останні новини

en: Published status
uk: Стан публікації

en: Movie
uk: Фільм

en: Additional Information
uk: Додаткові відомості

en: Reminder
uk: Нагадування

en: Status message
uk: Повідомлення про стан

en: All pages except those listed
uk: Всі сторінки, окрім перелічених

en: Only the listed pages
uk: Тільки перелічені сторінки

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
uk: Вкажіть сторінки, використовуючи шляхи до них. Вводити по одному шляху на рядок. Позначка '*' означає будь-який символ. Приклади шляхів: %blog для сторінки блоґу і %blog-wildcard для кожного з персональних блоґів. %front — головна сторінка.

en: Search result
uk: Результат пошуку

en: Basic page
uk: Проста сторінка

en: Invalid username or password.
uk: Неправильне ім'я користувача чи пароль.

en: Get Started
uk: Почнімо

en: Actual
uk: Поточний

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Dots
uk: Цятки

en: Learn more
uk: Дізнатися більше

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: Share this on Twitter
uk: Поділитися цим у Twitter

en: Dark
uk: Темний

en: Asc
uk: Зрост

en: File Usage
uk: Використання файла

en: Submit Query
uk: Виконати запит

en: Master
uk: Головне

en: Search Toolkit
uk: Інструментарій пошуку

en: Type: !type
uk: Тип: !type

en: User who uploaded
uk: Користувач, що відвантажив

en: Social Media
uk: Соціальні мережі

en: Top Bar
uk: Верхня панель

en: Weight Selector
uk: Селектор ваги

en: Select the view mode
uk: Оберіть режим перегляду

en: View mode: @mode
uk: Режим перегляду: @mode

en: Privacy settings
uk: Налаштування приватності

en: Import files
uk: Імпорт файлів

en: Editorial
uk: Редагування

en: Not Allowed
uk: Не дозволяється

en: [label]
uk: [мітка]

en: Number of tabs
uk: Кількість вкладок

en: Provides Slick integration with Paragraphs.
uk: Забезпечує інтеграцію Slick з Параграфами.
