Dimpact WIM (7.x-2.7) - en to th translation catalogue (93 entries)

en: Forms
th: ฟอร์ม

en: Home
th: หน้าแรก

en: User interface
th: ส่วนติดต่อผู้ใช้

en: Title
th: หัวข้อ

en: Next
th: ถัดไป

en: Pages
th: หน้า

en: Delete
th: ลบ

en: Email address
th: ที่อยู่อีเมล

en: Type
th: ประเภท

en: Actions
th: แอคชั่น

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: administrator
th: ผู้บริหาร

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Read more
th: อ่านต่อ

en: Log
th: บันทึกข้อความ

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Overview
th: ภาพรวม

en: File
th: ไฟล์

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: Search
th: ค้นหา

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Message
th: ข้อความ

en: Password
th: รหัสผ่าน

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Link
th: ลิงค์

en: Category
th: หมวดหมู่

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: edit
th: แก้ไข

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Menu
th: เมนู

en: ID
th: ไอดี

en: Email
th: อีเมล

en: Contact
th: ติดต่อ

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: term
th: ข้อมูล

en: Question
th: คำถาม

en: Answer
th: คำตอบ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Site name
th: ชื่อเว็บไซต์

en: To
th: ถึง

en: From
th: จาก

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: Items
th: จำนวน

en: System
th: ระบบ

en: Phone
th: โทรศัพท์

en: Address
th: ที่อยู่

en: State
th: รัฐ

en: General
th: ทั่วไป

en: Other
th: อื่นๆ

en: Navigation
th: นำทาง

en: Filters
th: ตัวกรอง

en: Close
th: ปิด

en: Street
th: ถนน

en: City
th: จังหวัด

en: The field %field is required.
th: ต้องการฟิลด์ %field

en: Key
th: คีย์

en: Source
th: แหล่งที่มา

en: Deleted
th: ลบแล้ว

en: Lists
th: รายการ

en: author
th: ผู้เขียน

en: Path alias
th: พาธนามแฝง

en: You are here
th: คุณอยู่ที่นี่

en: Advertising
th: ติดต่อลงโฆษณา

en: Publish
th: เผยแพร่

en: Unpublish
th: ระงับการเผยแพร่

en: Hide
th: ซ่อน

en: Postal Code
th: รหัสไปรษณีย์

en: Package
th: แพคเกจ

en: Person
th: บุคคล

en: Data
th: ข้อมูล

en: Skip to main content
th: ข้ามไปยังเนื้อหาหลัก

en: Additional information
th: ข้อมูลเพิ่มเติม

en: Customer ID
th: รหัสลูกค้า

en: Error message
th: ข้อความผิดพลาด

en: Warning message
th: ข้อความเตือน

en: Abbreviation
th: อักษรย่อ

en: Link path
th: พาธลิงก์

en: Search form
th: ฟอร์มค้นหา

en: Page top
th: บนสุดของหน้า

en: Page bottom
th: ด้านล่างของหน้า

en: Additional Information
th: ข้อมูลเพิ่มเติม

en: Status message
th: สถานะข้อความ

en: All pages except those listed
th: ทุกหน้ายกเว้นในรายการ

en: Only the listed pages
th: เฉพาะหน้าที่อยู่ในรายการ

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
th: กำหนดหน้าโดยใช้ path ของหน้านั้นๆ และให้กรอกบรรทัดละ path ใช้เครื่องหมาย '*' สำหรับ path ใดๆ เช่น ถ้า path ของหน้าบล็อก คือ %blog ให้ใช้ %block-* สำหรับบล็อกส่วนตัวใดๆ ถ้าต้องการใช้หน้าแรก ให้กรอก %frong

en: Highlighted
th: ไฮไลต์

en: View mode
th: โหมดของวิว

en: User who uploaded
th: ผู้ใช้ที่อัปโหลด
