Wirecard Payment Integration (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (36 entries)

en: Password
de: Passwort

en: The configuration options have been saved.
de: Die Konfigurationsoptionen wurden gespeichert.

en: General settings
de: Allgemeine Einstellungen

en: Save
de: Speichern

en: Advanced settings
de: Erweiterte Einstellungen

en: Payment
de: Zahlung

en: May
de: Mai

en: Credit Card
de: Kreditkarte

en: Approved
de: Bestätigt

en: Jan
de: Jan.

en: Feb
de: Febr.

en: Mar
de: März

en: Apr
de: Apr.

en: Jun
de: Juni

en: Jul
de: Juli

en: Aug
de: Aug.

en: Oct
de: Okt.

en: Nov
de: Nov.

en: Dec
de: Dez.

en: Credit card number
de: Kreditkartennummer

en: Testing
de: Testen

en: Due date
de: Fälligkeitsdatum

en: !name field is required.
de: Das Feld !name ist erforderlich.

en: Language code
de: Sprachkürzel

en: Paypal
de: PayPal

en: Company name
de: Unternehmensname

en: Restrictions
de: Beschränkungen

en: Bank account
de: Bankkonto

en: Voucher
de: Gutschein

en: Mobile phone number
de: Mobiltelefonnummer

en: Issue number
de: Ausgabenummer

en: Expiration month
de: Ablauf-Monat

en: Expiration year
de: Ablaufjahr

en: Deposit
de: Einzahlung

en: Account owner
de: Kontoinhaber

en: Bank number
de: Bankleitzahl
