Wishlist Module (7.x-2.8) - en to da translation catalogue (90 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Item
da: Element

en: content
da: indhold

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Explanation or submission guidelines
da: Forklaring eller retningslinjer

en: Wishlist
da: Ønskeliste

en: Add an item to one of your wishlist categories.
da: Tilføj et emne til en af dine ønskelistekategorier.

en: Edit this wishlist item
da: Rediger dette ønskeliste-element

en: Get this gift
da: Modtag denne gave

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to purchase wishlist items
da: <a href="@login">Log ind</a> eller <a href="@register">Opret</a> for at købe emner fra ønskelisten.

en: Public wish list item
da: Offentlig ønskeliste enhed

en:  (in @currency)
da:  (i @currency)

en: Estimated Cost
da: Anslået pris

en: Currency
da: Valuta

en: Primary URL
da: Primær URL

en: Secondary URL
da: Sekundær URL

en: Quantity Requested
da: Antal efterspurgt

en: Enter the number of this item that you would like if one is not enough
da: Indtast antallet af dette emne du kunne ønske dig, hvis én ikke er nok

en: Priority
da: Prioritet

en: Please enter the quantity requested.
da: Indtast det ønskede antal.

en: You must enter a cost for this wishlist item
da: Du skal indtaste en pris på dette ønskeliste-element

en: Configure the wishlist module's settings.
da: Konfigurér ønskelistemodulets indstillinger.

en: Wish lists
da: Ønskeliste

en: Wishlists
da: Ønskelister

en: More
da: Mere

en: View all wishlists.
da: Vis alle ønskelister.

en: not verified
da: ikke efterprøvet

en: @count new
da: @count nye

en: Maximum number of names to show in Wishlists block
da: Max antal navne der skal vises i ønskelisteblokken

en: The maximum number of wishlists to display in the block.
da: Maksimum antal ønskelister der skal vises i blokken.

en: Show the currency field
da: Vis valutafeltet

en: Default currency
da: Standardvaluta

en: Misc. options
da: Diverse indstillinger

en: Open URL links in new window
da: Åbn links i et nyt vindue

en: Hide the purchase information from anonymous users
da: Skjul indkøbs oplysninger for anonyme brugere

en: Control which columns are displayed
da: Kontrollér hvilke kolonner der skal vises

en: Action
da: Handling

en: Cost
da: Omkostning

en: Quantity
da: Mængde

en: URLs
da: URLer

en: Last updated
da: Senest opdateret

en: Purchaser
da: Køber

en: On
da: Tilsluttet

en: unknown
da: ukendt

en: No wishlists exist on this site
da: Der findes ingen ønskeliste på dette site

en: 's wishlist
da: 's ønskeliste

en: @name's wishlist
da: @name's ønskeliste

en: Last updated on
da: Sidst opdateret den

en: Requested
da: Efterspurgt

en: Purchased
da: Købt

en: Return these items
da: Returnér disse elementer

en: Return this item
da: Returnér dette element

en: Item Name
da: Elementets navn

en: Last Updated
da: Sidst opdateret

en: All wishlists
da: Alle ønskelister

en: No wishlist items found.
da: Ingen ønskelisteelementer fundet.

en: Items which are private and not shown to others who view your wishlist
da: Emner som er private og skjulte for andre der ser din ønskeliste

en: No private wishlist items found.
da: Ingen private ønskelisteelementer fundet.

en: Hidden from you
da: Gemt for dig

en: Login for information on this gift
da: Log ind for at se information om denne gave

en: Login to get this gift
da: Log ind for at modtage denne gave

en: new
da: ny

en: Purchase wishlist item - @title
da: Køb ønskeliste emne - @title

en: Quantity that you will purchase
da: Antal du vil købe

en: The purchase quantity must be numeric.
da: Købsantallet skal være numerisk.

en: Your purchase quantity must be a positive number, and not zero.
da: Købsantallet skal være positivt, og ikke nul.

en: Be serious.  Zero of them?
da: Vær seriøs. Nul af dem?

en: You cannot purchase more than @items_remaining of this item
da: Du kan ikke købe mere end @items_remaining af dette emne

en: @purchaser_name purchased @purchase_quantity of "@node_title" for @giftee_name
da: @purchaser_name har købt @purchase_quantity af "@node_title" til @giftee_name

en: I really want this
da: Jeg ønsker mig virkelig dette

en: I'd love to have this
da: Jeg vil elske at have denne

en: Nice to have
da: Ønsker mig

en: Thinking about it
da: Tænker over det

en: See
da: Se

en: Login to see full link
da: Log ind for at se det fulde link

en: None left to purchase
da: Ingen tilbage at købe

en: Hide purchase details
da: Skjul købsdetaljer

en: Show purchase details
da: Vis købsdetaljer

en: wishlist
da: ønskeliste

en: create wishlists
da: opret ønskeliste

en: edit own wishlist
da: redigér egen ønskeliste

en: admin wishlist
da: administrér ønskeliste

en: access wishlists
da: tilgå ønskeliste

en: Anonymous
da: Anonym

en: Equals
da: Lig med

en: Replacement patterns
da: Erstatningsmønstre

en: No user
da: Ingen bruger
