Word Link (7.x-1.91) - en to pt translation catalogue (30 entries)

en: delete
pt: eliminar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: List
pt: Lista

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Comments
pt: Comentários

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: Settings
pt: Definições

en: edit
pt: editar

en: Import
pt: Importar

en: Export
pt: Exportar

en: Save
pt: Guardar

en: Text
pt: Texto

en: Done
pt: Operação concluída

en: Node types
pt: Tipos de nó

en: Visibility
pt: Visibilidade

en: Configuration
pt: Configuração

en: Class
pt: Classe

en: Delimiter
pt: Delimitador

en: CSV file
pt: ficheiro CSV

en: Except
pt: Excepto

en: The file could not be created.
pt: Não foi possível criar o ficheiro.

en: Case sensitive
pt: Maiúsculas e minúsculas

en: Finished with an error.
pt: Terminou com um erro.

en: Delete selected
pt: Excluir seleccionados

en: All pages except those listed
pt: Em todas as páginas excepto nas páginas listadas

en: Only the listed pages
pt: Apenas nas páginas listadas

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
pt[0]: Tem a certeza que deseja apagar este item?
pt[1]: Tem a certeza que deseja apagar estes itens?
