Word Link (7.x-2.03) - en to da translation catalogue (30 entries)

en: weight
da: vægt

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: List
da: Vis

en: Cancel
da: Annullér

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Content types
da: Indholdstyper

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Weight
da: Vægt

en: edit
da: redigér

en: Import
da: Importér

en: Export
da: Eksportér

en: Save
da: Gem

en: Text
da: Tekst

en: Done
da: Færdig

en: Visibility
da: Synlighed

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Class
da: Klasse

en: Delimiter
da: Afgrænser

en: Relationship
da: Forbindelse

en: Except
da: Forvent

en: The file could not be created.
da: Filen kunne ikke oprettes.

en: Case sensitive
da: Forskel på store/små bogstaver

en: Export to CSV file
da: Eksport

en: Finished with an error.
da: Afsluttet med en fejl.

en: All pages except those listed
da: Alle sider undtagen de nævnte

en: Only the listed pages
da: Kun de viste sider

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
da[0]: Er du sikker på, at du ønsker at slette dette element?
da[1]: Er du sikker på, at du ønsker at slette disse elementer?
