Word Link (7.x-2.04) - en to fr translation catalogue (44 entries)

en: weight
fr: poids

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: List
fr: Lister

en: Cancel
fr: Annuler

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Content types
fr: Types de contenu

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Weight
fr: Poids

en: edit
fr: modifier

en: Import
fr: Importer

en: Export
fr: Exporter

en: Save
fr: Enregistrer

en: Text
fr: Texte

en: Done
fr: Terminé

en: Visibility
fr: Visibilité

en: Word/Phrase
fr: Mot/Phrase

en: Class
fr: Classe

en: Delimiter
fr: Délimiteur

en: id
fr: identifiant (id)

en: Relationship
fr: Relation

en: CSV file
fr: Fichier CSV

en: Except
fr: Excepté

en: The file could not be created.
fr: Le fichier n'a pas pu être créé.

en: Case sensitive
fr: Sensible à la casse

en: Export to CSV file
fr: Exporter dans un fichier CSV

en: Custom delimiter
fr: Séparateur personnalisé

en: Finished with an error.
fr: Terminé avec erreur

en: Delete selected
fr: Supprimer sélectionnés

en: Import from file
fr: Importer depuis un fichier

en: « , » (Comma)
fr: « , » (Virgule)

en: « ; » (Semicolon)
fr: « ; » (Point-virgule)

en: «   » (Space)
fr: «   » (Espace)

en: « ¤ » (Currency sign)
fr: « ¤ » (Signe monétaire)

en: Line ending
fr: Fin de ligne

en: Choose the end of line to use.
fr: Choisissez le caractère de fin de ligne à utiliser.

en: All pages except those listed
fr: Toutes les pages sauf celles listées

en: Only the listed pages
fr: Seulement les pages listées

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
fr[0]: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer cet élément ?
fr[1]: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer ces éléments ?

en: Specify your custom delimiter.
fr: Spécifiez votre séparateur personnalisé.

en: Add word
fr: Ajouter un mot

en: Case Sensitivity
fr: Sensibilité à la casse
