Word Link (7.x-2.10) - en to ro translation catalogue (27 entries)

en: Pages
ro: Pagini

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Content types
ro: Tipuri de conținut

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Weight
ro: Greutate

en: edit
ro: modifică

en: Save
ro: Salvare

en: Are you sure you want to delete %title?
ro: Sunteţi sigur că doriţi să ştergeţi %title?

en: Visibility
ro: Vizibilitate

en: Configuration
ro: Configurație

en: Class
ro: Clasă

en: Delimiter
ro: Delimitator

en: Relationship
ro: Relaţie

en: Except
ro: Cu excepția

en: The file could not be created.
ro: Fişierul nu a putut fi creat.

en: Case sensitive
ro: Sensibil la majuscule

en: All pages except those listed
ro: Pe toate paginile cu excepţia celor listate

en: Only the listed pages
ro: Numai în paginile listate

en: Override defaults
ro: Suprascrie opțiunile implicite
