Word Link (7.x-2.2) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Cancel
id: Batal

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Content types
id: Jenis konten

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Weight
id: Bobot

en: Import
id: Impor

en: Export
id: Ekspor

en: Save
id: Simpan

en: Are you sure you want to delete %title?
id: Anda yakin ingin menghapus %title?

en: Visibility
id: Visibilitas

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Class
id: Kelas

en: Delimiter
id: Pembatas

en: Relationship
id: Hubungan

en: The file could not be created.
id: File tidak bisa dibuat.

en: Case sensitive
id: Karakter sensitif

en: All pages except those listed
id: Semua halaman kecuali yang tercantum

en: Only the listed pages
id: Hanya halaman yang terdaftar

en: Override defaults
id: Timpa bawaan
