Word Link (7.x-2.2) - en to pt translation catalogue (32 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Content types
pt: Tipos de conteúdo

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Weight
pt: Peso

en: edit
pt: editar

en: Import
pt: Importar

en: Export
pt: Exportar

en: Save
pt: Salvar

en: Are you sure you want to delete %title?
pt: Você tem certeza que deseja apagar %title?

en: Visibility
pt: Visibilidade

en: Configuration
pt: Configurações

en: Class
pt: Classe

en: Delimiter
pt: Delimitador

en: Relationship
pt: Relação

en: CSV file
pt: Arquivo CSV

en: Except
pt: Exceto

en: The file could not be created.
pt: O arquivo não pôde ser criado.

en: Case sensitive
pt: Diferenciar maiúsculas e minúsculas

en: Export to CSV file
pt: Exportar para arquivo CSV

en: Finished with an error.
pt: Finalizado com erro.

en: All pages except those listed
pt: Todas as páginas, exceto as listadas

en: Only the listed pages
pt: Apenas nas páginas listadas

en: Override defaults
pt: Sobrescrever padrões

en: Word boundary
pt: Limite da palavra
