Word Link (7.x-2.2) - en to ur translation catalogue (19 entries)

en: Pages
ur: صفحات

en: delete
ur: حذف کریں

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Weight
ur: وزن

en: edit
ur: ترمیم

en: Import
ur: درآمد کریں

en: Export
ur: برآمد کریں

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: URL
ur: یو آر ایل

en: The file could not be created.
ur: فائل تخلیق نہیں کی جا سکی۔

en: Case sensitive
ur: حساس کیس
