Word Link (7.x-2.20) - en to fa translation catalogue (29 entries)

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Cancel
fa: لغو

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Content types
fa: انواع محتوا

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Weight
fa: وزن

en: edit
fa: ویرایش

en: Import
fa: ورود

en: Export
fa: استخراج

en: Save
fa: ذخیره

en: URL
fa: نشانی

en: Are you sure you want to delete %title?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید %title را حذف کنید؟

en: Visibility
fa: وضعیت نمایش

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Class
fa: کلاس

en: Relationship
fa: رابطه

en: The file could not be created.
fa: فایل نمی‌تواند ایجاد شود.

en: Case sensitive
fa: حساس به بزرگی و کوچکی حروف

en: Finished with an error.
fa: با یک خطا پایان یافت.

en: All pages except those listed
fa: همه صفحه‌ها به جز صفحه‌های لیست شده.

en: Only the listed pages
fa: تنها در صفحه‌های لیست شده.

en: Override defaults
fa: رونویسی پیش‌فرض‌ها
