Word Link (7.x-2.20) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Weight
it: Peso

en: edit
it: modifica

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Save
it: Salva

en: Are you sure you want to delete %title?
it: Si vuole davvero eliminare %title?

en: Visibility
it: Visibilità

en: Configuration
it: Configurazione

en: Class
it: Classe

en: Delimiter
it: Delimitatore

en: Relationship
it: Relazione

en: CSV file
it: File CSV

en: Except
it: Eccezioni

en: The file could not be created.
it: Non è stato possibile creare il file.

en: Case sensitive
it: Distingui maiuscole/minuscole

en: Export to CSV file
it: Esporta in file CSV

en: Finished with an error.
it: Terminato con un errore.

en: All pages except those listed
it: Tutte le pagine eccetto quelle elencate

en: Only the listed pages
it: Solo le pagine elencate

en: Override defaults
it: Sovrascrivi le impostazioni predefinite
