Word Link (7.x-2.21) - en to uk translation catalogue (43 entries)

en: Pages
uk: Сторінки

en: delete
uk: видалити

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Content types
uk: Типи матеріалів

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Weight
uk: Вага

en: edit
uk: редагувати

en: Import
uk: Імпортувати

en: Export
uk: Експортувати

en: Save
uk: Зберегти

en: URL
uk: URL-адреса

en: Are you sure you want to delete %title?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %title?

en: Visibility
uk: Видимість

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Word/Phrase
uk: Слово/Фраза

en: The word or phrase you wish to convert to a link. This field is case sensitive.
uk: Слово або фраза яке ви хочете конвертувати в лінк. Це поле чутливе де регістру символів.

en: URL Title
uk: Заголовок URL.

en: Title for the above URL. It will be embedded in the created link and appear as a tooltip when hovering the mouse over the link.
uk: Заголовок для URL. Він вставляється в створюваний лінк і відображається як тултип коли курсор наводиться на лінк.

en: Class
uk: Клас

en: URL title
uk: Заголовок URL.

en: Delimiter
uk: Роздільник

en: Case Sensitive
uk: Враховувати регістр

en: Relationship
uk: Зв'язок

en: CSV file
uk: Файл CSV

en: Except
uk: Крім

en: The file could not be created.
uk: Неможливо створити файл.

en: Word
uk: Слово

en: Case sensitive
uk: Чутливе до регістру

en: Export to CSV file
uk: Експортувати до CSV-файла

en: Finished with an error.
uk: Завершене з помилкою

en: Import from file
uk: Імпортувати з файла

en: Default values
uk: Базові значення

en: All pages except those listed
uk: Всі сторінки, окрім перелічених

en: Only the listed pages
uk: Тільки перелічені сторінки

en: Override defaults
uk: Перевизначити

en: Show links on specific pages
uk: Показувати посилання на певних сторінках
