WordPress Migrate (7.x-2.0-rc1) - en to bn translation catalogue (13 entries)

en: Pages
bn: পৃষ্ঠাসমূহ

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Development
bn: উন্নয়ন

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Categories
bn: বিভাগসমূহ

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Import
bn: আমদানী

en: Update
bn: আপডেট

en: No items selected.
bn: কোন আইটেম চিহ্নিত করা হয়নি।

en: @name's blog
bn: @name এর ব্লগ
