WordPress Migrate (7.x-2.0-rc1) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Development
fr: Développement

en: Email notification
fr: Notification par courriel

en: Cancel
fr: Annuler

en: Comments
fr: Commentaires

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Categories
fr: Catégories

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Import
fr: Importer

en: Background
fr: Arrière-plan

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Update options
fr: Mettre à jour les options

en: Operation
fr: Opération

en: Attachments
fr: Pièces jointes

en: No items selected.
fr: Aucun élément sélectionné.

en: Posts
fr: Contributions

en: Deleting
fr: Suppression

en: Complete
fr: Terminé

en: Authors
fr: Auteurs

en: Import settings
fr: Importer les paramètres

en: Importing
fr: Importation

en: Open issues
fr: Tickets ouverts

en: Immediate
fr: Immédiat

en: @name's blog
fr: Le blog de @name

en: Generate redirects
fr: Générer des redirections
