WordPress Migrate (7.x-2.0-rc1) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Development
hi: उद्विकास

en: Email notification
hi: ईमेल अधिसूचना

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: Tags
hi: उपनाम

en: Categories
hi: वर्ग

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Import
hi: आयात करें

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Update options
hi: सुधार के वैकल्पिक तरीके

en: Operation
hi: काम

en: Attachments
hi: संलग्नी

en: No items selected.
hi: कुछ भी चुना हुआ नहीं है।

en: Posts
hi: प्रविष्टियाँ

en: @name's blog
hi: @name का ब्लॉग
