WordPress Migrate (7.x-2.0-rc1) - en to pt translation catalogue (28 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: Delete
pt: Apagar

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Email notification
pt: Notificação de email

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Comments
pt: Comentários

en: Categories
pt: Categorias

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Import
pt: Importar

en: Background
pt: Fundo

en: Update
pt: Atualizar

en: Update options
pt: Opções de atualização

en: Operation
pt: Operação

en: Attachments
pt: Anexos

en: No items selected.
pt: Nenhum item foi selecionado.

en: Complete
pt: Concluído

en: Authors
pt: Autores

en: Import settings
pt: Importar definições

en: Importing
pt: Importando

en: Open issues
pt: Ocorrências abertas

en: Immediate
pt: Imediato

en: @name's blog
pt: Blog de @name

en: Generate redirects
pt: Gerar redirecionamentos

en: Import from a URL
pt: Importar de uma URL

en: Import from a file
pt: Importar de um arquivo

en: Convert WordPress pages to
pt: Converter páginas do WordPress para

en: Convert WordPress posts to
pt: Converter posts do WordPress para

en: Import WordPress blog
pt: Importar um blog em Wordpress
