Workbench (7.x-1.0-beta5) - en to pt translation catalogue (39 entries)

en: Title
pt: Título

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Actions
pt: Ações

en: more
pt: mais

en: Last updated
pt: Última actualização

en: Reset
pt: Reiniciar

en: edit
pt: editar

en: Block
pt: Bloco

en: Page
pt: Página

en: Published
pt: Publicado

en: Desc
pt: Descendente

en: Create content
pt: Criar conteúdo

en: Defaults
pt: Predefinições

en: Apply
pt: Aplicar

en: My content
pt: Meu conteúdo

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: revision user
pt: utilizador de revisão

en: Sort By
pt: Ordenar por

en: view all
pt: ver todos

en: Asc
pt: Ascendente

en: Workbench
pt: Mesa de trabalho

en: My Profile
pt: Meu Perfil

en: Content I've Edited
pt: Conteúdo que eu editei

en: All Recent Content
pt: Todos os conteúdos recentes

en: You cannot create any new content. Please contact the site administrator.
pt: Você não pode criar novos conteúdos. Entre em contato com o administrador do site.

en: Administer Workbench settings
pt: Definições para administrar a mesa de trabalho

en: Access My Workbench
pt: Acesso á minha mesa de trabalho

en: My Workbench
pt: Minha mesa de trabalho

en: My Workbench area
pt: Minha área na mesa de trabalho

en: Workbench editorial suite.
pt: Suíte editorial mesa de trabalho.

en: edit my profile
pt: editar o meu perfil

en: Edited something recently and it's not in this list? If a content type isn't revisioned and you didn't create it, it will not show up in this list when you edit it. You can find it in the 'Content I Can Edit' tab.
pt: Algo que foi editado recentemente e não está nesta lista? Se um tipo de conteúdo não está revisto se foi criado , ele não vai aparecer nesta lista ao editá-lo. Você pode encontrá-lo no separador 'Posso Editar Conteúdo'

en: You haven't created or edited any content.
pt: Você ainda não criou ou editou qualquer conteúdo.

en: GROUPING FIELD TO FORCE DISTINCT
pt: FORÇA DIFERENTE PARA GRUPOS DE CAMPO

en: Revised by
pt: Revisto por

en: Five of the most recently updated pieces of content.
pt: Cinco peças de conteúdo atualizado recentemente.

en: There is no content available for you to edit.
pt: Não há conteúdo disponível para você editar.
