Workbench (7.x-1.1) - en to nl translation catalogue (41 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Author
nl: Auteur

en: Actions
nl: Acties

en: more
nl: meer

en: Last updated
nl: Laatst bijgewerkt

en: edit
nl: bewerken

en: Block
nl: Blok

en: Page
nl: Pagina

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Desc
nl: Aflopend

en: Create content
nl: Inhoud aanmaken

en: Defaults
nl: Standaardinstellingen

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: author
nl: auteur

en: Apply
nl: Toepassen

en: My content
nl: Mijn inhoud

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: revision user
nl: Revisiegebruiker

en: view all
nl: alles weergeven

en: Asc
nl: Oplopend

en: My Profile
nl: Mijn Profiel

en: All Recent Content
nl: Alle recente inhoud

en: You cannot create any new content. Please contact the site administrator.
nl: U kunt geen nieuwe inhoud aanmaken. Neem contact op met de site-beheerder.

en: Administer Workbench settings
nl: Workbench-instellingen beheren

en: Access My Workbench
nl: Toegang tot Mijn Workbench

en: My Workbench
nl: Mijn Workbench

en: My Workbench area
nl: Mijn Workbench-omgeving

en: Workbench editorial suite.
nl: Workbench redactionele suite.

en: edit my profile
nl: mijn profiel bewerken

en: Edited something recently and it's not in this list? If a content type isn't revisioned and you didn't create it, it will not show up in this list when you edit it. You can find it in the 'Content I Can Edit' tab.
nl: Recent iets bewerkt en staat het niet in deze lijst? Als een inhoudstype niet herzien is en u het niet aangemaakt heeft, zal het niet zichtbaar zijn in deze lijst als u het wilt bewerken. U vindt het in het 'Inhoud die ik kan bewerken' tabblad.

en: You haven't created or edited any content.
nl: U heeft geen inhoud aangemaakt of bewerkt.

en: GROUPING FIELD TO FORCE DISTINCT
nl: VELD WAAROP GEGROEPEERD WORDT OM ONDERSCHEID AF TE DWINGEN

en: Revised by
nl: Revisie door

en: Five of the most recently updated pieces of content.
nl: Vijf recentelijk gewijzigde stukken inhoud.

en: There is no content available for you to edit.
nl: Er is geen inhoud beschikbaar om te bewerken.

en: Workbench information
nl: Workbench-informatie

en: My Edits
nl: Mijn bewerkingen

en: The Workbench landing page.
nl: De Workbench-landingspagina.

en: When enabled, this overrides the default Workbench page for <em>admin/workbench</em>. If no variant is selected, the default "My Workbench" will be shown. See http://drupal.org/node/1226174 for more information.
nl: Indien ingeschakeld, overschrijft deze pagina de standaard Workbench-pagina op <em>admin/workbench</em>. Als geen andere variant geselecteerd is, zal de standaard 'Mijn workbench' getoond worden. Lees voor meer informatie: http://drupal.org/node/1226174.

en: Page manager module is unable to enable Workbench because some other module already has overridden with %callback.
nl: Het is onmogelijk voor de Page manager-module om Workbench te activeren, omdat een andere module deze overschreven heeft met %callback.
