Workbench (7.x-1.2) - en to pt translation catalogue (47 entries)

en: Title
pt: Título

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Actions
pt: Ações

en: more
pt: mais

en: Last updated
pt: Última atualização

en: Reset
pt: Redefinir

en: edit
pt: editar

en: Block
pt: Bloco

en: Page
pt: Página

en: Published
pt: Publicado

en: Desc
pt: Decrescente

en: Create content
pt: Criar conteúdo

en: Defaults
pt: Padrões

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: próximo ›

en: author
pt: autor

en: Apply
pt: Aplicar

en: « first
pt: « primeiro

en: last »
pt: último »

en: Offset
pt: Deslocamento

en: My content
pt: Meu conteúdo

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: revision user
pt: autor da revisão

en: view all
pt: ver todos

en: Asc
pt: Ascendente

en: My Profile
pt: Meu Perfil

en: All Recent Content
pt: Todo Conteúdo Recente

en: You cannot create any new content. Please contact the site administrator.
pt: Você não pode criar nenhum conteúdo novo. Por favor contate o administrador do site.

en: Administer Workbench settings
pt: Administrar configurações do Workbench

en: Access My Workbench
pt: Acessar Meu Workbench

en: My Workbench
pt: Meu Workbench

en: My Workbench area
pt: Minha área de Workbench

en: Workbench editorial suite.
pt: Suíte editorial Workbench.

en: edit my profile
pt: editar meu perfil

en: Edited something recently and it's not in this list? If a content type isn't revisioned and you didn't create it, it will not show up in this list when you edit it. You can find it in the 'Content I Can Edit' tab.
pt: Editou algo recentemente e não está nesta lista? Se para um tipo de conteúdo não é permitida a revisão e você não o criou, ele não vai aparecer nesta lista quando você editá-lo. Você pode encontrá-lo na aba 'Conteúdo Que Posso Editar'.

en: You haven't created or edited any content.
pt: Você não criou ou editou nenhum conteúdo.

en: Five of the most recently updated pieces of content.
pt: Cinco dos trechos de conteúdo atualizados mais recentemente.

en: There is no content available for you to edit.
pt: Não há conteúdo disponível para você editar.

en: Get the actual content from a content revision.
pt: Obter o conteúdo em si de uma revisão do conteúdo.

en: Workbench information
pt: Informação sobre Workbench

en: My Edits
pt: Minhas Edições

en: The Workbench landing page.
pt: A página inicial do Workbench

en: When enabled, this overrides the default Workbench page for <em>admin/workbench</em>. If no variant is selected, the default "My Workbench" will be shown. See http://drupal.org/node/1226174 for more information.
pt: Ao ser habilitado a página padrão do Workbench em <em>admin/workbench</em>  será substituída. Se nenhuma variante for selecionada o padrão "Meu Workbench" será exibido. Para mais informações veja http://drupal.org/node/1226174 .

en: Page manager module is unable to enable Workbench because some other module already has overridden with %callback.
pt: O módulo Page Manager não pode habilitar o Workbench porque algum outro módulo o sobrescreveu com %callback
