Workbench (7.x-1.2) - en to ru translation catalogue (47 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Actions
ru: Действия

en: more
ru: ещё

en: Last updated
ru: Последнее обновление

en: Reset
ru: Сбросить

en: edit
ru: изменить

en: Block
ru: Блок

en: Page
ru: Страница

en: Published
ru: Опубликовано

en: Desc
ru: По убыванию

en: Create content
ru: Добавить материал

en: Defaults
ru: По умолчанию

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: author
ru: автор

en: Apply
ru: Применить

en: « first
ru: « первая

en: last »
ru: последняя »

en: Offset
ru: Пропустить

en: My content
ru: Мои публикации

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: revision user
ru: редакция пользователя

en: view all
ru: посмотреть всё

en: Asc
ru: По возрастанию

en: My Profile
ru: Мой Профиль

en: All Recent Content
ru: Недавние материалы

en: You cannot create any new content. Please contact the site administrator.
ru: Вы не можете создавать новое содержимое. Свяжитесь с администратором.

en: Administer Workbench settings
ru: Редактировать настройки Публикаций

en: Access My Workbench
ru: Открывать Мои Публикации

en: My Workbench
ru: Мои Публикации

en: My Workbench area
ru: Область Моих Публикаций

en: Workbench editorial suite.
ru: Инструмент редактирования Workbench.

en: edit my profile
ru: изменить мой профиль

en: Edited something recently and it's not in this list? If a content type isn't revisioned and you didn't create it, it will not show up in this list when you edit it. You can find it in the 'Content I Can Edit' tab.
ru: Редактировали что-то недавно и его нет в этом списке? Если тип материала не поддерживает ревизии и вы его не создавали, он не будет отображаться в этом списке. Вы можете найти его на вкладке 'Содержимое, которое я могу редактировать'.

en: You haven't created or edited any content.
ru: Вы не создавали и не редактировали содержимое.

en: Five of the most recently updated pieces of content.
ru: Пять недавно обновлённых материалов.

en: There is no content available for you to edit.
ru: Нет содержимого, доступного вам для редактирования.

en: Get the actual content from a content revision.
ru: Получить актуальное содержимое из редакций.

en: Workbench information
ru: Информация о Публикациях

en: My Edits
ru: Мои правки

en: The Workbench landing page.
ru: Целевая страница Workbench.

en: When enabled, this overrides the default Workbench page for <em>admin/workbench</em>. If no variant is selected, the default "My Workbench" will be shown. See http://drupal.org/node/1226174 for more information.
ru: Если страница активна, то переопределяет страницу  Workbench по умолчанию для <em>admin/workbench</em>. Если не выбраны варианты, то будет отображаться страница "Мои публикации". Подробнее http://drupal.org/node/1226174.

en: Page manager module is unable to enable Workbench because some other module already has overridden with %callback.
ru: Менеджер Страниц не может включить Workbench,  другой модуль  уже переопределен с %callback.
