Workbench Access (7.x-1.0-beta6) - en to oc translation catalogue (38 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Content
oc: Contengut

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Actions
oc: Accions

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: more
oc: mai

en: Last updated
oc: Darrièra mesa a jorn

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Edit
oc: Modificar

en: Size
oc: Talha

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Weight
oc: Pes

en: Depth
oc: Prigondor

en: Settings
oc: Paramètres

en: edit
oc: modificar

en: Section
oc: Seccion

en: Menu
oc: Menú

en: The name of the menu.
oc: Lo nom del menú.

en: Page
oc: Pagina

en: Roles
oc: Ròtles

en: Published
oc: Publicat

en: Install
oc: Installar

en: Defaults
oc: Paramètres per defaut

en: Apply
oc: Aplicar

en: Menu name
oc: Nom del menú

en: Offset
oc: Decalatge

en: Nid
oc: Nis

en: Is one of
oc: Fait partida de

en: Menu links
oc: Ligams de menú

en: Link title
oc: Títol del ligam

en: Edit link
oc: Ligam de modificacion

en: Link path
oc: Camin del ligam

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Visitors
oc: Visitaires

en: Sort By
oc: Triar per
