Workbench Access (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (51 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Actions
fa: عملکردها

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: توضیحات

en: more
fa: بیشتر

en: Last updated
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: Taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: Edit
fa: ویرایش

en: Size
fa: اندازه

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Weight
fa: وزن

en: Parent
fa: والد

en: Depth
fa: عمق

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Section
fa: بخش

en: Menu
fa: منو

en: Unassigned
fa: تخصیص نیافته

en: The name of the menu.
fa: نام منو.

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Published
fa: منتشر شده

en: Desc
fa: نزولی

en: Install
fa: نصب

en: Defaults
fa: پیش‌فرض‌ها

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: author
fa: نویسنده

en: Apply
fa: تایید

en: Editor
fa: ویرایشگر

en: Menu name
fa: نام منو

en: Not configured
fa: پیکربندی نشده

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Is one of
fa: یکی از

en: Menu links
fa: پیوندهای منو

en: Link title
fa: عنوان پیوند

en: Edit link
fa: پیوند ویرایش

en: Link path
fa: آدرس پیوند

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Visitors
fa: بازدیدکنندگان

en: Asc
fa: صعودی

en: Workbench Access settings
fa: تنظیمات میزکار دسترسی ها

en: Active access scheme
fa: رویه دسترسی فعال

en: Select the access scheme to use for the site.
fa: یک رویه دسترسی برای استفاده در این سایت انتخاب کنید.

en: <em>Changing this value in production may disrupt your workflow.</em>
fa: <em>ویرایش این مقدار در یک سایت فعال، ممکن است روال کار سایت را مختل کند.</em>

en: Automated section assignment
fa: اختصاص بخش به طور خودکار

en: Workbench
fa: میزکار
