Workbench Access (7.x-1.1) - en to bn translation catalogue (17 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Last updated
bn: সর্বশেষ আপডেট

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Size
bn: সাইজ

en: Weight
bn: ভর

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Menu
bn: মেনু

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Install
bn: ইন্সটল

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
