Workbench Access (7.x-1.2) - en to tr translation catalogue (48 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Content
tr: İçerik

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Actions
tr: Eylemler

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: more
tr: daha fazla

en: Last updated
tr: Son güncelleme

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Edit
tr: Düzenle

en: Size
tr: Boyut

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Parent
tr: Üst öge

en: Depth
tr: Derinlik

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Section
tr: Bölüm

en: Menu
tr: Menü

en: The name of the menu.
tr: Menünün adı.

en: Roles
tr: Roller

en: Published
tr: Yayında

en: Desc
tr: Azalan

en: Anonymous
tr: Adsız

en: Install
tr: Kur

en: Defaults
tr: Varsayılanlar

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: author
tr: yazar

en: Autocomplete taxonomy
tr: Oto-tamamla sınıflandırması

en: Apply
tr: Uygula

en: Editor
tr: Düzenleyici

en: Menu name
tr: Menü adı

en: Not configured
tr: Yapılandırılmadı

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Is one of
tr: Birisidir

en: Menu links
tr: Menü bağlantıları

en: Link title
tr: Bağlantı başlığı

en: Edit link
tr: Bağlantıyı düzenle

en: Link path
tr: Bağlantı yolu

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Visitors
tr: Ziyaretçiler

en: Library
tr: Kütüphane

en: - Select a value -
tr: - Bir değer seçiniz -

en: Asc
tr: Artan

en: Workbench
tr: İş Tezgahı (Workbench)
